Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Designér Petr Bakoš: Bez dobrého zvuku se člověk necítí v pohodě

Designér Petr Bakoš ve studiu na Senovážném náměstí, které se nachází hned nad galerií Harddecore, kde se svou ženou prodávají módu, šperky a bytové doplňky od talentovaných tvůrců.

Designér Petr Bakoš aktuálně působí jako architekt Pražského Quadriennale. Když se podíváte na svět jeho kreativníma očima, odhalíte nečekané souvislosti.

Redakce | 29. 07. 2019

Co sis naposled pořídil do bytu?

Kruhy. Trošku bizarnost, ale jak potěší! Kromě různých vzpomínek a představ je s nimi spojený i zdravý pohyb. Protáhnu se na nich a hned mám lepší náladu.

A co máš doma nejraději?

Reprobedny. Možná je to trochu úchylka nebo reflex, ale hudba s kvalitní akustikou vytvoří i z obyčejného bydlení příjemné místo. Bez dobrého zvuku se člověk necítí v pohodě. Stereo, hifi a reproduktory jsou pro mě zásadní. Můžete žít ve skladišti, ale když se rozezní poctivá basová linka a nad ní něco výrazného se spoustou drobných detailů, které sice vnímáte, ale nedokážete popsat, jste doma.

Kdybys měl z knížek, zaměřených na interiéry, doporučit jednu, která by to byla?

Leonardo Da Vinci, Úvahy o malířství. Asi to bude znít staromódně, ale je tam strašně moc poučných věcí. Pro interiéry je hodně důležité světlo a tahle knížka vysvětlí všechno, navíc s renesančním přesahem.

S jakým materiálem právě teď nejvíc pracuješ?

Aktuálně si dost ujíždím na přírodninách v surovém stavu. Co nejméně opracovávat, upravovat a míchat. Čím více práce s tím je, tím hůř pro přírodu. S kolegou jsme třeba začali dělat kamenné činky, všem se moc líbí a nestíháme vyrábět. Na druhou stranu miluji moderní technologie, počítačem řízené obrábění mi výrazně rozvázalo ruce.

Petr Bakoš (42), designér

Své tvůrčí vize uplatňuje nejen v produktovém designu a architektuře, ale také v grafice a technologiích. Aktuálně působí jako architekt Pražského Quadriennale. S módní návrhářkou Josefinou Bakošovou má dcery Františku, Antonii a Teu.

Galerie: Domov podle Petra Bakoše