Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Novinky

Kultovní značka robotů slaví stovku. Jejich limitku si zamilujete!

Vroubkovaná keramická mísa, historické logo a matná pastelová modrá odkazují ke stoleté tradici těchto robotů.

Kuchyňské roboty KitchenAid jsou americká klasika, která nestárne – dědí se z generace na generaci, jejich nejznámější řada má stejný design už od 30. let a letos tahle kultovní značka dovrší rovnou stovku. Výročí slaví limitovanou edicí robota Artisan Heritage, který je ještě hezčí než jeho sérioví bráškové.

Anna Černotová | 14. 02. 2019

Když Herbert Johnston před sto lety pozoroval pekaře hnětoucí těsto na chleba a říkal si, že určitě musí být způsob, jak to dělat snadněji, ještě netušil, že právě zakládá nový segment kuchyňských robotů. Prototyp robota C-10 nechala společnost Hobart Corporation, u které Johnston pracoval, testovat ženami zaměstnanců. A jaké se jim dostalo zpětné vazby? „Nevím, jak tomu říkáte, ale je to nejlepší pomoc v kuchyni (odtud KitchenAid), jakou jsem kdy měla!“

Výroční robot Artisan Heritage má dobové logo a nevšední provedení mísy v bílé keramické variantě s vroubkovaným povrchem ve tvaru šálku. Zajímavý je také ikonocký kryt motoru, který oslavuje 100 let značky KitchenAid. Limitovaná edice KitchenAid Artisan Heritage 180 je k dostání za 23 490 Kč u oficiálního distributora. 

Mlhavě modrá je inspirována jednou z prvních barev kuchyňských robotů KitchenAid.

Mlhavě modrá je inspirována jednou z prvních barev kuchyňských robotů KitchenAid.

d

Výroční robot má světlé detaily, jako je přívodní kabel nebo páčka na ovládání rychlosti, a také dobové logo.

Roboty KitchenAid využívají planetárního systému mixování. Činnost robotu je rotační a navíc se rotačně pohybuje jak šlehací metla, tak hnětací hák nebo šlehač a to od středu až po okraj celé mísy. Díky tomu jsou přísady mixovány rychle, stejnoměrně a důkladně.