Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Novinky

Festival novodobých kutilů nabídne největší koncentraci kreativity

Čeští kutilové a světoví makeři. Festival Maker Faire Prague o víkendu nabídne největší koncentraci kreativity v republice.

Česko zažívá renesanci kutilství! Druhý ročník festivalu Maker Faire Prague 2019 se koná už tento víkend v Průmyslovém paláci Výstaviště Praha. Velká oslava novodobého kutilství, tvoření a vynalézání nabídne v rámci téměř 200 expozic také kreativní workshopy.

Anna Černotová | 21. 06. 2019

Aktivity pro celou rodinu najdou návštěvníci festivalu Maker Faire Prague v podstatě u každého stánku. Navíc se mohou při procházení areálem těšit třeba na novou hru Maker Caching a hledat skryté poklady s pomocí elektronického festivalového odznaku. Na workshopech si mohou návštěvníci vyrobit například svíticí náušnice, auto poháněné pastičkou na myši, kráčejícího robota nebo vlastní kožený pásek. Některé workshopy jsou časově i kapacitně omezené a uskuteční se ve vyhrazených zónách, proto je dobré se předem přihlásit prostřednictvím webových stránek festivalu.

V rámci programu vystoupí například americká youtuberka Estefannie, která bude vyprávět o své cestě makera – novodobého kutila a o tom, jak pro ni bylo důležité dělat chyby a rozbíjet věci, aby mohla stavět něco nového. Bude své posluchače ponoukat, aby vyšli ze své komfortní zóny, pustili se do vlastních projektů a nebáli se při tom dělat chyby.

Maker Faire je největší světová přehlídka novodobého kutilství a kreativity, která se pořádá od roku 2006 v mnoha městech po celém světě.  Vstupenky můžete koupit za zvýhodněnou cenu v předprodeji v síti Goout.

KDY A KDE: Festival se bude konat v Průmyslovém paláci na Výstavišti Praha v sobotu 22.6. a v neděli 23.6. od 10.00 do 18.00.