Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Poradna

Mazlík v bytě, 5. díl: Hubne pán i pes

Pozitivní motivace při tréninku znamená zaručený úspěch. 

K začátku nového roku se už tradičně pojí také řada předsevzetí, kterými se plánujeme v následujících měsících řídit. A hubnutí patří na těchto seznamech k osvědčeným stálicím. Změna životního stylu ovšem není nic snadného, obzvlášť pokud je na to člověk sám. Přiberte proto do týmu svého čtyřnohého parťáka!

Promotion | 15. 01. 2020

Stop nezdravému mlsání

Známé rčení praví, že jaký pán, takový pes. Pokud máte dojem, že jste v uplynulých měsících dopřávali nejen sobě, ale také svému chlupáčovi, je nový rok ideální příležitostí se společnými kily navíc zatočit. V první řadě se zaměřte na jídelníček – váš i ten psí – a pokuste se omezit mlsání. U psa poté vyřaďte všechny „dobroty“, které mu odkrojíte z vlastního talíře. Lidské jídlo totiž nedělá psím bříškům dobře, způsobuje obezitu a řadu dalších zdravotních problému. Namísto přilepšení tak mazlíkovi nevědomky prokazujete spíše medvědí službu. Chcete-li psa opravdu potěšit, sáhněte po pamlscích určených jemu na míru. Vyzkoušet můžete například pamlsky Brit Functional Snack, které nejen že psům chutnají, ale současně prospívají jejich zdraví. I u psích snacků je však třeba hlídat doporučené dávkování a chlupáče zbytečně nepřekrmovat. 

Pravidelné podávání výrazně podpoří aktivitu a pevné zdraví aktivních pejsků.

Pamlsky pomáhají udržet aktivní psy ve správné tělesné kondici a podporují jejich zdraví. Složení se zakládá na jehněčím mase s banánem a je navíc obohaceno L-karnitinem a taurinem.
 

Kvalitní strava je základ

Dalším důležitým bodem na cestě za zdravějším životním stylem je kvalitní strava – a to na talíři i v misce. Zajistěte tedy pejskovi krmivo s vyváženým množstvím tělu potřebných živin a dbejte na to, aby se zbytečně nepřejídal. Jestliže plánujete zvířeti naordinovat drastičtější dietu než pouhé omezení dobrůtek, ujistěte se, že se u vašeho chlupáče skutečně jedná o nadváhu. U některých psů je náročné určit vhodnou váhu i pro veterináře. Obecně se poté můžete řídit následujícími pravidly: Pokud má pes zřetelně vyrýsovaná žebra, je podvyživený. Jestliže je ale jemným pohlazením nenahmatáte a pes nemá při pohledu z boku bříško lehce stažené, má pravděpodobně s váhou potíže. V takovém případě můžete o dietě uvažovat.

Optimální úbytek na váze je zhruba 1 % týdně, proto ve chvíli, kdy svému parťákovi nasadíte hubnoucí režim, je potřeba snížit množství energie v krmivu. Buď můžete zmenšit aktuální dávku krmiva, ovšem ohlídejte, aby mazel netrpěl hlady. Rozumnějším řešením je proto přechod na energeticky nenáročné krmivo s nízkým obsahem tuku určené speciálně ke snížení hmotnosti (do této sekce spadá například krmivo Brit Fresh Turkey with Pea Adult Fit & Slim).

Superpremiové krmivo s čerstvým krocanem

Superpremiové krmivo s čerstvým krocanem, hráškem, rýží, aronií a pampeliškou pro dospělé psy s nižší aktivitou, psy s nadváhou a seniory.

 

Přidejte pohyb

Neméně důležitý je samozřejmě také pohyb. Začněte pozvolna, zbytečně nepřetěžujte sebe ani chlupáče, berte ohled na jeho věk, tělesnou stavbu i kondici. Pokud jste oba doposud spadali do kategorie „lenoši“, můžete začít postupným prodlužováním procházek. Poté přidávejte do tempa nebo rovnou běhejte. Jestliže budete chtít spektrum společných aktivit časem rozšířit, existuje řada psích sportů, které můžete vyzkoušet. Mezi ně patří například agility, dogfrisbee nebo mushing.

A nezapomínejte také na pravidelné vážení, protože dieta, která nenese výsledky není dietou správnou. Poté, co oba zhubnete, nenechte vše zaběhnout do starých kolejí. Stejně jako lidé mohou i zvířata trpět jojo efektem – tedy rychlým nárůstem váhy do původních a vyšších hodnot.

www.krmivo-brit.cz