Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Soutěže

Koberce Grund se už více jak 30 let vyrábějí v Čechách od A do Z

Soutěž ukončena. Gratulujeme Renatě Zborníkové!

Tato rodinná firma se před více jak třiceti lety zrodila v jedné garáži v podhůří Krkonoš. Zeptáme se jich, jak složitá byla jejich cesta k úspěchu a jak se pracuje s renomovanými designéry jako je Karim Rashid, Osmany Laffita nebo Blanka Matragi. Soutěžte s námi o koberec české značky Grund.

Terezie Benoni | 19. 09. 2020

S výrobou koupelnových předložek začínal jako sedmnáctiletý kluk ve firmě svých rodičů. Šili je doma v chalupě. Dnes vede firmu s více než stovkou zaměstnanců, v Mladých Bucích na úpatí Krkonoš má velkou továrnu a se svými produkty se úspěšně uchytil i ve Spojených státech. Nynější šéf rodinné firmy Jiří Grund mladší dokázal z koupelnových předložek vytvořit atraktivní produkt, na jehož podobě se podílí řada věhlasných světových designérů a návrhářů.

Jaké jsou trendy v materiálech a vzorech koberců?

Pravidelně naši návrháři sledují poslední trendy. Koupelnové koberečky jsou však relativně méně odvážné zboží. Naši zákazníci, převážně tedy zákaznice, si pořizují spíše nadčasové modely, ač už v zemitých tónech či oblíbené modré či vínové barvě, letí spíše klasika. Bytový textil není tak proměnlivý, jako například konfekce. Neuvádíme kolekce jaro/léto a podzim/zima. Naše koberečky jsou v domovech roky. Proto sledujeme spíše dlouhodobější trendy, které okořeníme pro odvážnější zákazníky designovými kolekcemi, které pro nás navrhl například Karim Rashid, Luigi Colani nebo Osmany Laffita


Podle jakého klíče vybírat vhodný koberec do interiéru?

Určitě by se mělo jednat o koberec, který se Vám bude líbit. Dále je třeba zohlednit rozměry, do koupelny rozhodně doporučujeme koberečky s protiskluzovou úpravou. Věřte, že Vám to může doslova zachránit život. Protiskluz ocení i maminky v dětském pokoji, kam se naše koberečky také často pořizují, neboť jsou nejen krásné a bezpečné, ale i velice snadno pratelné v pračce. A takřka v mžiku oka jsou suché. Pokud Vám interiér zařizuje designér, je vhodné mu zmínit, aby na koberečky nezapomněl a poradil Vám, jaký dekor a barvu vybrat.

Jednoduchý bungalov vznikl za minimální rozpočet

Galerie: Koberečky značky Grund vyniknou v každém interiéru

Jaké kolekce máte dnes v nabídce?

Horkou novinkou je kolekce navržená speciálně pro děti „KIDS LOVE GRUND“. Na jejích návrzích se podíleli i sami rodiče, tedy především maminky, které nám za sebe i svá dítka poradily, jaký kobereček by jim domů udělal radost. Pozitivní energií nabitá kolekce MANDALY je naše „srdcovka“. Modely navrhli naši zaměstnanci. Po práci malovali a malovali a vznikla tak jedinečná kolekce, jež má veliký úspěch i v zahraničí. Návrháři se tak stali i naši kolegové a každý z nich má uzavřenou smlouvu a za prodej jím navrženého modelu má provizi. Samozřejmě nesmí chybět designové kolekce od výše uvedených návrhářů, jež jsou stále velice oblíbené. A věřím, že i ten nejnáročnější zákazník, jež má však moderní a nadčasový design si vybere z našich kolekcí GRUND a Linea Due. Krásné, nadčasové modely, v nespočetně barevných provedení a také dekorech a rozměrech.
 

Už více jak 30 let vyrábíte doplňky do domácností, jak se za tu dobu změnil vkus zákazníků, co očekávají?

Dříve jsme byli takřka jedinými výrobci, nyní je nabídka koupelnových koberečků široká. A s nabídkou rostou i očekávání. Na design, širokou nabídku modelů i barev, kvalitu, ale také cenu… Dnes na trhu naleznete koberce ušité převážně v Asii. Avšak jen my s láskou šijeme koberečky „od A do Z“ v podhůří Krkonoš, nabízíme 5 let záruky, naše koberečky mají protiskluzovou úpravu, spolupracujeme se světovými návrháři, ale také jako jediní na světě vyrábíme sami hned ze tří materiálů, vč. BIO bavlny. Víte, často se nám stává, že nám zavolá zákaznice, že by měla prosbu… Prý si náš kobereček koupila před dvaceti a více lety a je stále krásný, jen by jej potřebovala znovu natřít protiskluzovou úpravou, kdy se může zastavit? To nás vždycky neskutečně potěší. Nabídku koberečků samozřejmě doplňujeme také příslušenstvím do koupelny.

Herečka Veronika Arichteva nám ukázala dětský pokojíček

 

 

Související články

Životní styl
Nejlepší menstruační pomůcky podle redakce Marianne: Víme, které stojí za vyzkoušení

Nejlepší menstruační pomůcky podle redakce Marianne: Víme, které stojí za vyzkoušení

Rodina a děti
Zábavné prázdninové aktivity pro rodiny s dětmi aneb Když dovolená u moře a tábor nestačí

Zábavné prázdninové aktivity pro rodiny s dětmi aneb Když dovolená u moře a tábor nestačí

Zdraví
Sport jako forma terapie: 4 typy pohybu, které vám okamžitě vyčistí hlavu a sníží stres

Sport jako forma terapie: 4 typy pohybu, které vám okamžitě vyčistí hlavu a sníží stres

Zábava
Kvíz: Královna Camilla slaví 77. narozeniny. Zjistěte, co víte o jejím vztahu s Karlem III.

Kvíz: Královna Camilla slaví 77. narozeniny. Zjistěte, co víte o jejím vztahu s Karlem III.