Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Soutěže

Probouzí v lidech hravost

Soutěž ukončena! Gratulujeme výherkyni Haně Stodolovské!

Stylové dekorace z papíru začali vyrábět doma v obýváku. O tom, kde nápad vznikl a proč si zákazník musí svou dekoraci nakonec poskládat sám, nám vyprávěl Jaroslav Kevin Peterka.

Terezie Benoni | 8. 04. 2020

Kde vznikl nápad na výrobu papírových dekorací?

Měli jsme několik nápadů, ale skládačky z papíru nás zaujaly nejvíce. Možná proto, že jsem na střední studoval architekturu, tento nápad na mě udělal dojem. Naše prvotní myšlenka byla podpoření kreativity u mladších generací a práce s papírem se jevila jako skvělý prostředek jak s tím začít.

Z jakého materiálu jsou přesně vyrobené?

Původní materiál byl papír ze 100 % recyklovaných vláken vyrobený u nás v České republice. Při návrzích nové kolekce jsme hledali materiály o něco tvrdší a příjemnější na dotek, aby se s nimi lépe pracovalo. Důraz byl kladen i na povrch papíru z estetického hlediska. Kvůli omezenému sortimentu českého výrobce jsme museli vybrat nové materiály. Nová kolekce je z tvrdých grafických papíru vyrobených v Itálii.

Paper Time

Cílem výrobků je probudit v lidech kreativitu a hravost. 

Jakým způsobem je vyrábíte?

První kolekce jsme vyráběli sami, doslova ‘u nás doma v obýváku’. Výrobu nové kolekce, kvůli složitějšímu procesu, jsme delegovali velice šikovnému výrobci na Moravě. Výroba má několik fází. Hlavní proces je ale řezání jednotlivých dílků a zároveň nařezávání ohybů laserem, aby bylo skládání pro zákazníka co nejjednodušší. 

Je materiál odolný?

Pro novou kolekci jsme vybírali papír co nejtvrdší, zároveň jsme byli omezeni ohyby, kde jsou ostřejší úhly, protože by papír při ohýbání praskal. Hotové skládačky jsou dostatečně pevné, aby držely svůj tvar a bez problému visely na stěně nebo byly na poličce a podobně. Povrch vybraného grafického papíru je hladký a zacelený, díky tomu je použitý papír mnohem více odolný než například obyčejná čtvrtka. Nicméně je to stále papír, i když tvrdý, je třeba s tím tak zacházet. 

Soutěžte s námi o originální dekorace z papíru. 

Nová kolekce je z tvrdých grafických papíru vyrobených v Itálii.

Stojí na začátku grafický návrh?

Ano, grafický návrh je prvotní a je to poměrně složitý proces. Nejdříve je potřeba nápad, následně několik (hodně) návrhů a poté rozložení jednotlivých polygonů tak, aby bylo možné model složit. Návrh je vždy nutné složit a najít chyby a části, které dělají skládání složité. Grafický návrh se poté znovu upravuje a znovu skládá z papíru. Tímto způsobem postupujeme do té doby, dokud není skládání dostatečně jednoduché pro každého.

Kdo je ve vašem tvůrčím týmu?

Náš tvůrčí tým je zatím složen ze dvou lidí. Egor a já (Kevin). Možná si říkáte jestli jsme vůbec místní… Mě tak říkají, protože jsem koukal moc často na pohádku Sám doma a Egor je cizinec s češtinou lepší než ta moje. Seznámili jsme se na vysoké škole, kde stále studujeme a tímto projektem se snažíme přenášet do praxe naše poznatky ze školy a naopak.
 

Co vás čeká, když vám dorazí zásilka od Paper Time?Zákazník si dekoraci sám doma poskládá, jak je proces náročný?

Proces je opravdu jednoduchý. Snažíme se skládání udělat co nejjednodušší. V novém balení, narozdíl od starších, jsou již všechny dílky nařezané a ohyby připravené. Stačí tedy jen najít stejná čísla a dílky slepit k sobě. Jeden papírový model každý zvládne složit průměrně za hodinu až dvě čistého času.

Kde si můžeme výrobky prohlédnout naživo?

Najdete nás na různých designových marketech a výstavách. Aktuální situace nám to bohužel překazila a všechny termíny se aktuálně posunuli. Hned co se situace zlepší najdete nás například na Design Marketu na náměstí Václava Havla, na Mint Marketech v několika městech napříč Českou republikou, Prague Marketu na náměstí Míru, nebo na výstavě Prague Design Week. Najdete nás také v designových obchodech jako je Kuráž na Letné, Place Concept Store hned v několika městech, CVRK a další. Více obchodů máme zveřejněných na našem instagramu a brzy přidáme i na web.

Paper Time

Dekorace od Paper Time budou slušet každé místnosti. 
 

Co všechno dnes ve vaší nabídce najdeme a na jaké další dekorace se můžeme těšit?

Aktuálně nabízíme medvěda, pejska, pandu, slona, jednorožce (v bílé a nově i v černé) a dinosaura. Nasloucháme našim zákazníkům a proto navrhujeme stále další skládačky. Nově připravujeme například kočku, jelena, ale i kolekci menších skládaček, které složíte za pár minut.

Paper Time
 Nově připravujeme například kočku, jelena, ale i kolekci menších skládaček, které složíte za pár minut.

 V nové kolekci najdete také sérii menších skládaček, které složíte za pár minut.


Soutěžte s námi o dekoraci Paper Time podle vlastního výběru! Odpovědi posílejte do 25. 4. 

Paper Time
Medvěd. 
Pes.
Slon. 

Související články

Zábava
Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Móda
Věra Zajfertová, majitelka obchodu s luxusní vintage módou: Proč se vyplatí investovat do kvalitního kousku z minulosti?

Věra Zajfertová, majitelka obchodu s luxusní vintage módou: Proč se vyplatí investovat do kvalitního kousku z minulosti?

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Tradice
KVÍZ: Víte, co jsou škráně a další moravské výrazy? Vyzkoušejte své znalosti

KVÍZ: Víte, co jsou škráně a další moravské výrazy? Vyzkoušejte své znalosti