Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Soutěže

Splnila si sen a založila vlastní květinovou značku Lesem

Soutěž ukončena! Gratulujeme Henrietě Lorincové!

Před dvěma lety se Kateřina Rettová rozhodla k radikálnímu kroku, opustit média a pustit se do studia úplně nové profese a to zahradní a krajinné tvorby. Čtěte dál a dozvíte se o její značce Lesem a můžete vyhrát úžasnou ručně vyšívanou zástěru!

Terezie Benoni | 16. 08. 2020

Co bylo hlavním hybatelem pro tak zásadní životní změnu?

Hybatelem byla určitě nespokojenost s mým pracovním životem a především ztráta spřízněné duše a potažmo uvědomění si pomíjivosti života. To všechno mi dalo náhle obrovskou sílu pro změnu. 

Kde jste našla odvahu ke kroku do neznáma?

Rozhodnutí vzešlo paradoxně  rychle. Byl to sled událostí a téměř jedna na druhou navazovala. Škola, zahrada, web, trh, svatby.... Samozřejmě rodinná podpora a podpora kamarádů, to bylo krásný. I když blízcí měli strach, zda to celé je dobrý nápad. Neměla jsem žádného mecenáče, pouze velkou víru ve své rozhodnutí, která mi byla hnacím motorem.

Info ikona
řed dvěma lety se Kateřina Rettová rozhodla k radikálnímu kroku a pustit se do studia úplně nové profese.

Kateřina dnes pod značkou Lesem nabízí květinové dekorace, výpěstky a luční květiny, věnce, ale také vyšívané předměty a organizuje zajímavé workshopy. 

Kde se vzala vaše láska k rostlinám?

Tak ta je ve mně minimálně od narození. Z tatínkovy strany jsou přírodovědně založení a já jsem od malička trávila hodně času v lesích. Bylo to dáno také dobou, kdy byl les jediné absolutné svobodné místo. Dětství jsem žila především skautským oddílem Protěž a pak naší zahradou u lesa. Ale hlavním člověkem, který mě opravdu ve správnou dobu ovlivnil byla Jitka Stivínová, která žila v historické, nebojím se říct magické zahradě v Černolicích a ta mě učarovala. Jitka se mi líbila a její životní styl mě fatálně oslovil.

Jak bylo těžké vybudovat vaši značku Lesem?

 "Budování značky" je neustále v procesu, je to cesta. Ale Lesem mě moc baví, naplňuje mě a díky tomu jsem potkala hodně skvělých lidí. Je důležité věřit svému snu. Vlastně si připadám trochu jako Alenka v říši divů, ale vůbec mi to nevadí:-).

Galerie: Co všechno si můžete představit pod značkou Lesem

Jaký sortiment dnes pod značkou Lesem nabízíte?

V sezoně prodávám své výpěstky a luční květiny na Heřmaňáku, vážu věnce pouze za použití přírodních materiálů. Hodně vyšívám, především florální motivy a vyšívám i na zakázku. Mohu připravit svatební či smuteční květinové dekorace a pak pořádám workshopy.

Co se můžeme naučit na vašich workshopech?

Například jak se starat o květiny, vazbu květin a věnců. Také pořádám individuální workshopy zaměřené na různá témata. Potkávat se, spolu prožívat a učit se navzájem, to je pro mě největší štěstí a jsem moc ráda, že ho můžu žít.


 

Info ikona
Soutěžte s námi o ručně vyšívanou zástěru značky Lesem.Soutěžte s námi o ručně vyšívanou zástěru značky Lesem. Výherce vylosujeme 8.9. 2020. 

Související články

Dům
Odhalení interiéru snů: Dům ze 17. století spojuje historické dědictví s moderním designem

Odhalení interiéru snů: Dům ze 17. století spojuje historické dědictví s moderním designem

Lidé a místa
Utekli z hektického města za klidem: Dnes mají prosluněný byt s krásnou terasou

Utekli z hektického města za klidem: Dnes mají prosluněný byt s krásnou terasou

Zábava
Známe všechny páry letošního ročníku StarDance: Na jaké tance se nejvíce těší?

Známe všechny páry letošního ročníku StarDance: Na jaké tance se nejvíce těší?

Dobrý nápad
Chov králíků pro začátečníky: Tvrdý chléb ušákům nedávejte, může jim uškodit

Chov králíků pro začátečníky: Tvrdý chléb ušákům nedávejte, může jim uškodit