Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

9 přehlídek Vivienne Westwood, které nebyly jen o módě

Info ikona

Britská návrhářka Vivienne Westwood na svých módních přehlídkách ráda upozorňuje ještě na další témata, než je jen móda. Jejich prostřednictvím vyjadřuje své názory na environmentální problémy i politickou situaci.

Eliška Vrbová | 2. 03. 2019

Vivienne Westwood je známá veřejným vyjadřováním svých politických i dalších postojů, a to jak na přehlídkovém molu, tak i mimo něj. Módní návrhářka, která letos oslaví 78. narozeniny, umisťuje do svých kolekcí různé slogany na trička a další části oděvů, ale i na transparenty, které modelky drží nad hlavou.

Při přehlídce kolekce Red Label na jaro a léto 2016 se přehlídkové molo na londýnském fashion weeku proměnilo v doslova protestní pochod. Vivienne Westwood často upozorňuje zejména na problémy související s životním prostředím, a to například na přehlídce kolekce pro jaro a léto 2013, kdy se na konci celé show rozmotal obří transparent s nápisem "Climate Revolution".

O rok později pak po přehlídkovém molu chodily modelky namaskované jako zombies. Vivienne také několikrát vzdala hold různým kontroverzním postavám, jako je například Julian Assange nebo Leonard Peltier. Přehlídkami vyjadřuje i názory na politickou situaci zejména v Británii, například na antiteroristické zákony, referendum o nezávislosti Skotska a nejnověji také Brexit.

Momenty z nejzajímavějších přehlídek této ikonické návrhářky si můžete prohlédnout v galerii.