Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

9 přehlídek Vivienne Westwood, které nebyly jen o módě

Info ikona
Vivienne Westwood

Britská návrhářka Vivienne Westwood na svých módních přehlídkách ráda upozorňovala ještě na další témata, než je jen móda. Jejich prostřednictvím vyjadřovala své názory na environmentální problémy i politickou situaci.

Eliška Vrbová | 30. 12. 2022

Vivienne Westwood byla známá veřejným vyjadřováním svých politických i dalších postojů, a to jak na přehlídkovém molu, tak i mimo něj. Módní návrhářka, která zemřela 29. prosince 2022, umisťovala do svých kolekcí různé slogany na trička a další části oděvů, ale i na transparenty, které modelky držely nad hlavou.

Při přehlídce kolekce Red Label na jaro a léto 2016 se přehlídkové molo na londýnském fashion weeku proměnilo v doslova protestní pochod. Vivienne Westwood často upozorňovala zejména na problémy související s životním prostředím, a to například na přehlídce kolekce pro jaro a léto 2013, kdy se na konci celé show rozmotal obří transparent s nápisem "Climate Revolution".

O rok později pak po přehlídkovém molu chodily modelky namaskované jako zombies. Vivienne také několikrát vzdala hold různým kontroverzním postavám, jako je například Julian Assange nebo Leonard Peltier. Přehlídkami vyjadřovala i názory na politickou situaci zejména v Británii, například na antiteroristické zákony, referendum o nezávislosti Skotska nebo Brexit.

Momenty z nejzajímavějších přehlídek této ikonické návrhářky si můžete prohlédnout v galerii.

Vivienne Westwood a její významné přehlídky
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku