Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Baggy šaty: pohodlný módní trend, který budete chtít nosit po zbytek léta

Info ikona
šaty

Prázdniny jsou ve své polovině, a to znamená jediné – ještě zbývá dostatek teplých a slunečních dnů, během kterých můžete nosit šaty, sukně nebo lněné kousky. Pokud tedy přemýšlíte, že svůj šatník obohatíte ještě o jeden letní kousek, doporučujeme zaměřit svou pozornost na tzv. baggy šaty.

V posledních letech jsme mohli zaznamenat výrazný posun v módě. Sbohem jsme dali skinny džínám, titěrným tílkům i upnutým šatům. Naopak jsme přivítali široké kalhoty, pohodlné oversized svetry či volná trička. Můžeme jenom hádat, zda za touto změnou stojí pandemie koronaviru, která obecně vedla k větší touze po pohodlném oblečení, nebo jde o přirozený cyklus módních trendů. Jedno je ale jasné, volné šaty – tzv. baggy šaty – patří k letnímu kousku, který si zamilujete a hádáme, že svléknete až s příchodem sychravých podzimních dnů.

Mohlo by se vám líbit

Baggy šaty: Z přehlídkových mol až do vašeho šatníku

Široké, uvolněné, volné...to jsou základní charakteristiky, které nás napadají při pohledu na baggy šaty. V českých končinách se pro tyto šaty vžilo označení „pytlovité šaty“, avšak nevnímejte tento název pejorativně. Baggy šaty nejsou jenom „kusem“ látky, který připomíná pytel. Naopak, mnoho módních značek si s tímto typem šatů hraje, a díky volánkům, švům, páskům nebo zajímavým ramínkům z nich tvoří kousky, které můžou slušet každé postavě. Proto se vyplatí, když nesáhnete po prvních baggy šatech, které v obchodě objevíte.

Nutno dodat, že baggy šaty byly k vidění také na přehlídkových molech v Milánu nebo Paříži. Následně jsme je mohli obdivovat ve výlohách luxusních značek a aktuálně vládnou i konfekčním značkám. 

Kam pro baggy šaty?

Po jaké barvě baggy šatů sáhnout?

Pokud patříte k lidem, kteří zbožňují minimalismus, pak se poohlédněte po neutrálních barvách, jako je černá, bílá nebo béžová. Baggy šaty v jednobarevném provedení objevíte například v obchodě s etickou módou Nila Store. Krok vedle neuděláte ani s baggy šaty v letních tónech. Například u značek, jako je F&F, H&M nebo Marks & Spencer narazíte na krásné baggy šaty s krajkou nebo květovaným vzorem. Přednost můžete dát také baggy šatům v krátkém střihu. V tomto ohledu vás nezklame nová značka na českém trhu Eloise. Při výběru se zaměřte také na materiál, ze kterého jsou šaty ušity. Zřejmě nemusíme zdůrazňovat, že příjemně se budete cítit v lněných nebo čistě bavlněných kouscích. 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku