Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Bagetová kabelka: Nejžádanější taška posledních týdnů a kde ji seženete

Ačkoliv je tento název zavádějící, nejedná se o tašku na bagety, jak by se mohlo zdát. Ale o kabelku, která trochu připomíná bagetu a kterou proslavila Carrie Bradshaw okolo roku 2000. A nyní s druhou sérií A jak to bylo dál… se tento trend vrací.

Tereza Čaladi | 2. 08. 2023

Carrie a její kamarádky vždy uváděly módní trendy. Po jejich vzoru začaly ženy nosit kratší topy, áčkové nadýchané sukně i specifické boty na vysokých podpatcích z jejich šatníku (nikdo nezapomene louboutinky, které měla Carrie na svatbě s panem Božským). Nejvíce ikonickým módním kouskem, který podle nich začaly ale ženy nosit, byla mini kabelka, která se dala dát přes rameno do podpaží. A vzhledem k tomu, že se kromě pokračování Sexu ve městě v podobě druhé série A jak to bylo dál... vrací i módní trendy z 90. let a z přelomu století (například skřipce či džínovina), je opět trendy i tento specifický typ kabelky.

Mohlo by se vám líbit

Sex, město a móda: Co nás naučila Carrie Bradshaw?

Je to oficiální! Pokračování legendárního seriálu Sex ve městě bude! Pojďme si připomenout, co všechno nás o módě naučily extravagantní Carrie, usedlá Charlotte, vyzývavá Samantha a střídmá Miranda.
marianne.cz

Bagetová kabelka

To není taška, to je bageta!“ pronesla ve třetí sérii Sexu ve městě Carrie Bradshaw, a právě tak si získala „bagetová kabelka“ svou přezdívku. Je přitom velmi příhodná. Kabelka je typická pro svůj dlouhý a úzký tvar.

Kabelka je poměrně malá, ale na základní věci – telefon, kabelka, klíče, případně nějaká kosmetika – ideální. Je tak lehká a vhodná na nošení absolutně kamkoliv. Navíc je velice pohodlná. Obvykle mívá kratší popruh, díky kterému si ji můžete dát přes rameno a nosit v podpaží, nebo ji za něj držet v ruce. Dnes je ale vyráběno více variant a oblíbenou je i ta s dlouhým popruhem, která se dá nosit u pasu.

První model bagetové kabelky

První bagetová kabelka, kterou proslavila právě Carrie Bradshaw, vznikla na konci 90. let. Konkrétně ji v roce 1997 navrhla Silvia Venturini Fendi.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Bagetová kabelka dnes

Vzhledem k historii této tašky a tomu, jak je spjatá se seriálem Sex ve městě, není divu, že se objevila i v jeho pokračování. Dokonce kvůli němu vznikla speciální limitovaná edice kabelky ve spolupráci značek Fendi a Sarah Jessica Parker. Právě ta přitom způsobila, že je tento doplněk opět tak populární. Podle internetových analytiků, kteří mluvili se zahraničním magazínem Elle, se vyhledávání sousloví „baguette bag“ zvýšilo konkrétně až o 170 %. Pokud si i vy budete chtít nějakou pořídit, můžete se inspirovat u nás v galerii.

Jaké bagetové kabelky se nosí dnes a kde je seženete
Mohlo by se vám líbit

Nezapomenutelné kousky, které oblékla Sarah Jessica Parker jako Carrie v Sexu ve městě

Sarah Jessica Parker dnes slaví narozeniny a to se jeví jako skvělá příležitost pro připomenutí si její nejznámější role Carrie Bradshaw ze seriálu Sex ve městě. Carrie si potrpěla na módu a my se rozhodli zavzpomínat právě na její šatník.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Životní styl
Single cestování pro ženy: 5 nejbezpečnějších destinací, kde si užijete krásnou přírodu, kulturu i jídlo

Single cestování pro ženy: 5 nejbezpečnějších destinací, kde si užijete krásnou přírodu, kulturu i jídlo

Dům
Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Zábava
Kvíz: Herečka Tatiana Dyková slaví narozeniny. Zjistěte, jak dobře znáte její filmové role

Kvíz: Herečka Tatiana Dyková slaví narozeniny. Zjistěte, jak dobře znáte její filmové role

Poradna
Renovace dřeva krok za krokem: Snadno a za pár korun mu vrátíte ztracenou krásu

Renovace dřeva krok za krokem: Snadno a za pár korun mu vrátíte ztracenou krásu