Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Módní vlna kožených kabátů dorazila i k nám. Jak tento hit jara nosit a jak o kůži pečovat?

Také kolem sebe na ulici vídáte poslední dobou stále víc lidí oblečených do dlouhých kožených nebo koženkových kabátů a přitom se nejedná o vyznavače gothic fashion stylu? A také vám to připadá neuvěřitelně stylové? Kožené kabáty jsou totiž hitem letošního jara. Přehoďte přes sebe v chladnější jarní dny právě tento trendy kousek a staňte se v mžiku přitažlivou Trinity z Metrixu. Hvězdy je už nosí, tak proč ne vy?

Nejen v hlavních módních metropolí, ale už i tady u nás můžeme čím dál víc vídat krásné, luxusně vypadající kožené dlouhé kabáty. Roky byl tento oděv výsadou především gothiků a milovníků všech možných odvětví metalu. Letos v létě ale nastává změna. V kvalitním koženém kabátu si už vykračuje Emily Ratajowski, Kourtney Kardashian nebo Hailey Bieber. A vypadají úžasně. Kožené kabáty se objevily na streetstyle fotografiích z Milána, New Yorku i Londýna. Každý pojal tento módní kousek po svém a můžeme říct, že je možné ho zkombinovat se spoustou různých outfitů

Mohlo by se vám líbit

Nejlepší kabát na jaro 2024: Nadčasový trenčkot se hodí ke všemu a do každého počasí

Pokud bychom měli jmenovat jeden kabát, který unosíte nejvíc ze všech, bude to právě trenčkot. Tento plášťový kabát známe především od dob první světové války, nicméně jeho přesný původ je nejasný. Jasný je ale důvod, proč si ho dnes pořídit. Je to nadčasový kousek na přechodné období a hodí se do každého počasí.
marianne.cz

Jak pečovat o kožený kabát

Kůže je při dodržování náležité péče materiál s velice dlouhou životností. Kožený kabát je nutné pravidelně ošetřovat, a to přípravky určenými přímo na kůži. Těch existuje celá řada, nejvhodnější jsou však ty na bázi přírodních olejů a vosků. Nikdy bychom neměli na kůži používat mazadla ropného původu, jako je například vazelína nebo Indulona. Kvalitní kožený kabát díky správné péči nejen dlouho vydrží, ale je také voděodolný. Po delším působení vody je vhodné kožený kabát ošetřit promazáním. Kůži nelze prát, lze ji čistit speciálními přípravky nebo ve specializované čistírně.

Rozdíl mezi kůží a koženkou

Ochránci zvířat mohou raději preferovat koženku před kůží a z koženky se stává moderní, levnější a šetrnější verze tohoto materiálu. Nicméně, ekologové by mohli mít naopak problém zase právě s koženkou, která se v přírodě nikdy nerozloží, navíc spadá většinou do fast fashion odvětví. Koženka se často začíná celkem brzy po pořízení drolit a není dál možné ji nosit. To vám s kůží rozhodně nehrozí a jen tak ji opotřebenou nevyhodíte. Koženka je syntetický materiál vyráběný z plastu. 

Kouzlo a výhody kůže a koženého oblečení

Kůže je neuvěřitelně skvělý materiál. Dobře se udržuje a vydrží opravdu dlouho. Pořízení koženého jakéhokoliv oblečení berte jako výhodnou investici a klidně může být z druhé ruky. Studie ukázala, že právě kůže patří mezi nejoblíbenější materiály a zákazníci po ní sahají nejčastěji. Působí luxusním dojmem, je sexy a lehce provokativní. Kůže nemá tvarovou paměť a při používání se přizpůsobuje každému tvaru. Je velice odolná a flexibilní, navíc je prodyšná, měkká a má velmi dobré absorpční schopnosti. Kůže jako přírodní materiál přebírá teplotu z okolí. Nejoblíbenějším koženým kouskem, který si lidé nejčastěji pořizují, je právě kožená bunda. Ty snad nikdy nevyšly z módy. Nyní se však soustřeďme na prodlouženou verzi tohoto oblíbeného svrchníku, u kterého už neplatí, že sluší pouze vysokým a štíhlým postavám.

Podívejte se do galerie, nechte se inspirovat a investujte do tohoto luxusního módního kousku.

Na lov těch nejlepších kabátů vyrazte do 15. dubna, kdy ještě po celé České a Slovenské republice probíhají Dny Marianne. Více informací o Dnech Marianne a slevových akcích najdete zde.

Pro usnadnění nákupů si stáhněte naši aplikaci, kterou najdete zde. 

Kožené kabáty jsou hitem jara 2024
Zdroj článku

Související články

Móda
Čtveřice trendy šatů, ve kterých letos v létě zazáříte: Už je máte v šatníku?

Čtveřice trendy šatů, ve kterých letos v létě zazáříte: Už je máte v šatníku?

Móda
Jak si sestavit letní šatník? Francouzky letos nedají dopustit na těchto 6 kousků

Jak si sestavit letní šatník? Francouzky letos nedají dopustit na těchto 6 kousků

Móda
Svatební kolekce, šaty jako z filmu i cool tenisky. Co je nového u českých designérů?

Svatební kolekce, šaty jako z filmu i cool tenisky. Co je nového u českých designérů?

Móda
Kalhoty, které opticky prodlouží nohy i těm nejmenším z vás: Už je máte ve skříni?

Kalhoty, které opticky prodlouží nohy i těm nejmenším z vás: Už je máte ve skříni?