Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Koženkové kousky jako trend podzimu 2023: Jak je nosit?

Info ikona
kožená bunda

Dlouhou dobu jsme si užívali slunný podzim s letními teplotami, teď ovšem nastal ten skutečný. Lehké šaty a mokasíny ideální na babí léto je načase vyměnit za kousky z pevnějšího materiálu vhodného do nevlídnějšího počasí. Ty koženkové jsou k tomu přitom ideální.

Tereza Čaladi | 19. 10. 2023

Móda z 90. let se v posledních letech vrací ve velkém, a proto nyní zažívají renesanci i kožené věci. Ovšem trochu inovované. Přesto, že se říká, že kožené věci vydrží několik let, mají svou cenu. A to jak tu prodejní (nejedná se o nejlevnější zboží), tak i tu na zvířatech (Phoebe z typického devadesátkového seriálu Přátelé by mohla vyprávět). Proto je nyní oblíbená ekologická kůže neboli koženka, která je náhražkou pravé kůže. A stejně jako tu přírodní ji unosíte zejména na podzim.

Trendy koženkové kousky na podzim 2023

Tento materiál je vhodný právě na podzim, jelikož vás zahřeje, je nepromokavý a skvěle se hodí ke svetrům. Některé kousky se vyloženě vrátily z devadesátek (pouze nejsou z pravé kůže). Jiné se dnes nosí trochu jinak.

1. Dlouhé kabáty

Velký návrat nyní zažívá kousek, který měla ve svém šatníku například kamarádka Phoebe Buffay Rachel Green nebo Carrie Bradshaw ze Sexu ve městě. Ano, řeč je o dlouhém kabátu. Obzvlášť dobře vypadá, když se zkombinuje s černým rolákem, džínami s vysokým pasem, kotníkovými botami na podpatku a mini kabelkou.

2. Křivák

Koženkové bundy jsou naprostou klasikou. Takzvaný křivák, neboli bunda s křivým zipem, má přitom bohatou historii. Dnes ji najdete i v elegantní dámské verzi a k rolákovým či klasickým svetrům na podzim je jednoduše ideální.

Mohlo by se vám líbit

3. Pouzdrové i áčkové sukně

Novinkou jsou naopak koženkové sukně. Ty se totiž nenosí nad kolena, jako tomu bylo v 90. letech, ale nyní najdete v obchodech spíše ty v délce midi (tedy do poloviny lýtek) a pouzdrového či áčkového střihu. I k nim se hodí rolák či svetr a na ně můžete dát právě koženkovou bundu či kabát. To skvěle doladíte kotníkovými podzimními botami, nízkými či na podpatku.

4. Široké kalhoty

Kromě toho jsou nyní opět populární i kalhoty z tohoto materiálu. Už ale ne ty úzké, jak tomu bylo pár let zpět. I ty koženkové zasáhl trend širšího střihu. Kombinovat je lze podobně jako midi sukni.

5. Koženkové boty

Posledním nezmíněným koženkovým kouskem jsou koženkové boty. Ty jsou tu ovšem již řadu let a jsou pro podzim již naprosto běžné a oblíbené díky své snadné údržbě materiálu. Nejčastěji se nosí právě ty kotníkové.

Nakonec můžete mít i koženkové doplňky, jako kabelku, pásek či peněženku, ale víte, jak se to říká – čeho je moc, toho je příliš. Doporučujeme kromě bot a doplňků nosit 1-2 koženkové kusy oblečení.

Trendy koženkové kousky na podzim 2023
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku