Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

INSPIRACE: Tohle je trend, který vás bude zajímat příští rok

Kostým, sako, kalhoty nebo sukně, to vše mohou být elegantní kousky samy o sobě. Ale když na sobě mají ještě vzor jemného proužku, dodává jim to jakýsi punc elegance a zároveň pak takové oblečení vypadá mnohem dražší. Podle návrhářů se jemný proužek stane příští rok na jaře trendem číslo jedna!

Eliška Vrbová | 15. 11. 2016
Dlouho byl jemný proužek na obleku spojován s bankéři a dalšími vysoce postavenými muži v USA. Tento vzor totiž podtrhuje pocit autority, moci a mužnosti. Kromě bankéřů si jemný proužek oblékali i američtí gangsteři, důkazem toho je Robert de Niro jako Vito Corleone ve filmu Kmotr II nebo později Michael Douglas v roli chamtivého finančníka Gordona Gekka ve Wall Street. Oba dva pak za své role získali Oscary – jemně proužkované obleky jim tedy zařídily respekt i u filmových kritiků.
 
Stejně tak se to může povést i vám, ať už s postmoderním lookem ve stylu Off-White, nebo typickým Balenciaga outfitem s vycpávkami a s výraznou růžovou košilí. Pokud budete chtít být rafinovaná, inspirujte se u Mulberry nebo italské klasiky v podobě Dolce & Gabbana. Více inspirace najdete v galerii.
 
 

 

INSPIRACE: Tohle je trend, který vás bude zajímat příští rok