Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Jak být i v horku za dámu? Šatník jako profesionálky, depilace a vhodné spodní prádlo!

Léto ještě své definitivní sbohem neřeklo, a tak nás i na konci srpna a začátkem září čekají teplé dny. Kromě dehydratace, kolapsu či únavy je dobré myslet i na to, jak se co nejvhodněji obléknout – tak, abychom byly za dámy a přitom se nedopustily společenského faux pas.

Redakce Marianne | 26. 08. 2014


Pomůže správná volba materiálu

Volba vhodného materiálu oděvu je základ. V parných dnech nám totiž může pomoci nebo naopak uškodit právě materiál. K čemu to je, že máme na sobě hezkou elegantní halenku, když nám nepřeje neprodyšný či nesavý materiál? Ten totiž dokáže horký den změnit skutečně v peklo, kdy se cítíme na omdlení, dehydrovaní, nadměrně zpocení a unavení. Při výběru oblečení pro horké dny se zaměřte na oděvy z lehkých, prodyšných materiálů, které dobře sají pot. Tyto požadavky nejlépe splňují materiály přírodní – bavlna, len a hedvábí. Zejména ženy, ale i muži ve vyšších pozicích, všichni, kdo musí nosit kostýmky a obleky, by na kvalitě materiálu neměli šetřit. Polyester vypadá velmi hezky, ale není dostatečně prodyšný a pohodlný. Hodí se proto lehká obleková vlna, která má tu jedinečnou vlastnost, že v zimě hřeje a v létě chladí, vysvětluje Hana Vydrová, odbornice na oblékání a etiketu.

Hana_Vydrova

Odvaha ženám sluší jen někdy

Jak se obléci do práce, na odpolední party nebo večírek, obvykle dokážeme dobře zvládnout. Jak se ale obléknout do města, to je náročnější. Někdy ženy překvapují odvahou, s jakou se v horku odhalují. Mladé dívky, které si mohou dovolit chodit bez podprsenky, vypadají dobře v šatech nebo tričkách se špagetovými ramínky. Je-li však dáma tělnatější a neváhá si pod tento typ oblečení obléknout prádlo, je výsledný dojem velmi neestetický. Prádlo by nemělo nikde vykukovat nebo prosvítat. Nepříliš vábně působí také podprsenka push up, kterou si žena oblékne pod obepnutý top. Tyto podprsenky jsou určeny k nošení triček a šatů s větším výstřihem, ve kterém vyniknou oblé tvary. Pod hladké oblečení však není tato podprsenka vhodná,“ říká Hana Vydrová.

Zena_v_halence_spravne_oblekani

Spodní prádlo by nemělo pod košilí prosvítat....

Prosvítající spodní prádlo? Nikdy!

Viditelné spodní prádlo však není estetické ani pod halenkami a jinými světlými oděvy. Zvláště když jde žena na společenskou událost nebo na jednání, pak je prosvítající spodní prádlo nežádoucí. Pomoci v této situaci může takzvané neviditelné tílko tělové barvy, které zvládne spodní prádlo skrýt a i pod nejtenčími materiály neprosvítá. Ideální je úpletové neviditelné tílko nebo tričko, které dokáže zároveň sát pot. Člověku pak není takové horko, a hlavně se na oblečení neobjeví neestetické propocené skvrny. Zcela nežádoucí je pak chození takzvaně na ostro. Jednak je takovýto způsob oblékání nehygienický a jednak nekultivovaný.

Telove_neviditelne_tilko

Tělové neviditelné tílko

Důležité detaily – na co si dát pozor

Zapomínat bychom však neměli ani na takzvané druhotné záležitosti. Jedná se zejména o dokonalou depilaci. Nesmíme opomenout fakt, že v horku přece jen ukážeme více než jindy. A tak depilace nohou, ale hlavně podpaží je už pro ženu společenskou nutností. Zásadní je i použití deodorantu. Jednak z důvodu pohlcení pachu, ale i proto, že kvalitní deodorant po ranní sprše pomůže překonat horko a dodá pocit dlouhodobé svěžesti.

Související články

Móda
Věra Zajfertová, majitelka obchodu s luxusní vintage módou: Proč se vyplatí investovat do kvalitního kousku z minulosti?

Věra Zajfertová, majitelka obchodu s luxusní vintage módou: Proč se vyplatí investovat do kvalitního kousku z minulosti?

Móda
Na vysokých podpatcích ladně a bez bolesti. Díky pár trikům budete pobíhat po městě jako Carrie Bradshaw

Na vysokých podpatcích ladně a bez bolesti. Díky pár trikům budete pobíhat po městě jako Carrie Bradshaw

Móda
Letní trendy 2024: Nejlepší klobouky a čepice, které vás stylově ochrání před sluncem

Letní trendy 2024: Nejlepší klobouky a čepice, které vás stylově ochrání před sluncem

Móda
Co na sebe na svatbu? Máme tipy na elegantní a stylové outfity pro svatební hosty

Co na sebe na svatbu? Máme tipy na elegantní a stylové outfity pro svatební hosty