Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Napařování – rychlejší „žehlení“, které mě baví

Žehlení není zrovna mým koníčkem, často se do něj musím nutit a raději prokrastinuju. Některé kousky ze svého šatníku se navíc žehlit bojím – hedvábí, krajku, některé pleteniny… Jenže jak dodat oblečení „tvar“, aniž by po něm musela přejíždět žehlička? A není zkrátka lepší nežehlit? Jenže to vždycky nejde, a tak jsem se zvědavostí vyzkoušela produkt, který slibuje nejen to, že se postará o věci, které by se žehlením mohly poničit, ale nadto je prý narovnává výrazně rychleji než běžná žehlička. To zní jako něco pro mě!

Ivona Šouralová | 27. 10. 2016
 
Značka Philips představuje ruční napařovače s automatickm čerpadlem ClearTouch GC536 a Steam&Go GC320, které šetrně a přitom snadno odstraní všechny záhyby a zmuchlaná místa bez rozdílu druhu látky. To zní moc hezky. A teď přejděme k realitě.
 
Testování v redakci
Napařovač ClearTouch GC536 jsem testovala jak doma, tak jsme ho zkoušely i s kolegyněmi z Marianne – to když módní redaktorka a stylistka Lucka přinesla tašku plnou oblečení na focení módní story. Pár kousků jsme tedy zkusily „přežehlit“ i přímo v redakci. „Na place je takový napařovač určitě šikovnou pomůckou,“ komentovala Lucie, která má zkušenosti i s péčí o hodně choulostivé či luxusní kousky. A jak napařovač od Philipsu obstál? Nejvíc jsme ocenily jednoduché ovládání a také rychlost – napařovač se dostane „do varu“ už během první minuty (výrobce uvádí 45 sekund). Příjemné je i to, že si můžete navolit ze tří režimů podle intenzity páry, což oceníte třeba když se o nějaký kousek hodně bojíte nebo zkrátka z ryze praktických důvodů šetření energií. I tak ale tzv. Režim EKO napařuje moc hezky a záhyby mizí. Skvělé je, že součástí balení byla i ochranná rukavice nebo ramínko, kam si můžete oděv zavěsit.
 
Testování doma
Doma jsem si potom napařovač zkoušela nejprve na svých oblíbených hedvábných šatech a posléze na svých a manželových svetrech (to je teď aktuální), na které se mi žehlička neustále přichytávala. A bylo to super – rychlá práce, jako když místo žehličky dostanete do rukou čarovnou hůlku :) Také jsem si zkoušela vytvořit na manželově elegantních kalhotách puky (vždycky je raději svěřuju dámám v čistírně) a šlo to – součástí balení jsou je totiž nástavec na jejich tvorbu. Dokonce jsem se pustila i do „žehlení“ košil – a světe div se – šlo to skvěle. Nakonec jsem s napařovačem Philips „narovnala“ celou várku právě usušeného prádla. Nevím, jestli to bylo nadšením z nového produktu, ale šlo to opravdu svižně a rychleji než s klasickou žehličkou. Důvodem je bezesporu i nerezová žehlící plocha, která je dostatečně velká, a fakt, že jsem nemusela moc často chodit pro vodu (odnímatelná nádržka má objem 1200 ml). Napařovač je skvělý pomocník i proto, že si ho de fakto umístíte podle potřeby – takže briskně můžete přežehlit třeba pověšené záclony nebo i pomačkané čalounění. Skoro by se dalo říct, že není tkanina, na kterou by se nedal použít.
 
Snímek obrazovky 2016 11 08 v 10.12.53
 
Cestovní varianta 
Jedinou nevýhodou tak může být pouze jeho větší rozměr – přece jen je jeho součástí teleskopická tyč, takže zabere zhruba tolik místa jako vysavač. Pro tento případ mohu doporučit jeho cestovní variantu – ruční napařovač Philips Steam&Go GC320. Určitě pro něj najdete využití, pokud máte doma méně choulostivých kousků, ale hlavně pokud cestujete s kufrem na služební cestu a potřebujete mít vyžehlenou košili nebo srovnat záhyby na saku. 
 
Snímek obrazovky 2016 10 27 v 22.21.38
Bezplatné zkoušení pro vás
Chtěla byste si také zkusit, jak práce s takovým napařovacím přístrojem odsýpá, ale ještě si nejste jistá, jestli byste ho opravdu chtěla používat? Nyní máte jedinečnou možnost si napařovače Philips bezplatně vyzkoušet i vy. V případě, že si jeden z nabízených modelů zakoupíte v období od 1. 9. 2016 do 31. 12. 2016 a nebude vám z jakéhokoliv důvodu vyhovovat, můžete jej v rámci promo akce „90 dní testování se zárukou vrácení peněz“ do 90 dnů od nákupu vrátit. Více informací hledejte v obchodech a na strance www.philips.cz/naparovace.
 
Jak napařovače Philips fungují? Podívejte se na video
{YouTube}https://www.youtube.com/watch?v=A9ahUWfkREM{/YouTube}

Advertisement

Související články

Móda
Tipy na trendy festivalové outfity, které nezruinují vaši peněženku

Tipy na trendy festivalové outfity, které nezruinují vaši peněženku

Móda
Nebojte se trochu odhalit: Dlouhé halenky dejte stranou, léto 2024 ovládnou stylové crop topy

Nebojte se trochu odhalit: Dlouhé halenky dejte stranou, léto 2024 ovládnou stylové crop topy

Móda
Jana Plodková a její nejkrásnější modely z červeného koberce. Těšíme se na to, v čem se na KVIFF předvede letos

Jana Plodková a její nejkrásnější modely z červeného koberce. Těšíme se na to, v čem se na KVIFF předvede letos

Móda
7 trendů, bez kterých se letos v létě neobejdete: Dáte šanci nenáviděným kalhotám, nebo nejmilovanějším botám?

7 trendů, bez kterých se letos v létě neobejdete: Dáte šanci nenáviděným kalhotám, nebo nejmilovanějším botám?