Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Nové tváře českého modelingu. Kdo vyhrál Schwarzkopf Elite Model Look 2021?

V pondělí se ve Španělském sále Pražského hradu odehrálo finále Schwarzkopf Elite Model Look 2021, nejprestižnější modelingové soutěže na světě, do které se každým rokem přihlásí statisíce zájemců z více než třiceti zemí světa. Vítězi se stali Amélie Konšelová (16) a Alex Hanus (19) za Českou republiku a Lenka Saturyová (17) a Patrik Vališ (18) za Slovenskou republiku. Porotu zaujal také Olexi Kabatsii z Ukrajiny. Charismatická pětice bude své země reprezentovat na světovém finále v Barceloně.

Eliška Vrbová | 1. 09. 2021

V loňském roce se finále prestižní modelingové soutěže kvůli pandemii nemohlo konat, proto byl letošní slavnostní večer ještě o něco speciálnější než obvykle. V nádherných prostorách Španělského sálu na Pražském hradě finále odstartoval úryvek z divadelní hry Manon Lescaut v podání Hany Vagnerové a Vladimíra Polívky. Herci přednášeli z osvětlených balkonů dialog o kráse, která rozhodně byla tématem pondělního večera. Celým finálem následně provázeli, proto diváci mohli obdivovat nejen modelky a modely, ale také se pobavit bystrými vtipy obou herců.

Atmosféru vytvářeli nejen Hana a Vladimír, ale také zahraniční hudební host Adam Naas z Francie, za jehož doprovodu finalisté Schwarzkopf Elite Model Look předváděli outfity z butiků The Brands Men a The Brands Women, které najdete v Praze na Pařížské ulici. Díky společnosti Luxury Brand Management, pod níž tyto butiky patří, si mohli diváci prohlédnout modely světově známých značek, jako je Bottega Veneta, Valentino, Givenchy, Alexander McQueen, Balmain, Balenciaga, Saint Laurent, Dsquared2 či Loewe. 

O styling celého večera se postaral hlavní stylista The Brands a módní návrhář Lukáš Macháček. Scénografii k finálovému večeru vytvořil Marek Cpin, jehož práci můžete znát například z Národního divadla, Divadla v Dlouhé, Divadla Na zábradlí, ale také z výloh pražského butiku Hermès.

Óda na krásu ve Španělském sále

Ještě než se po přehlídkovém mole prošli letošní finalisté, představila se také dnes už známá jména modelingu, která právě ze soutěže Schwarzkopf Elite Model Look vzešla. Moderátoři vyjmenovávali hvězdnou kariéru plnou obálek světoznámých časopisů a přehlídek značek zvučných jmen topmodelek agentur Elite Prague a Elite Bratislava, vítězek světových finále Elite Model Look Denisy Dvořákové, Evy Klímkové, Barbory Podzimkové a Jany Tvrdíkové a také slovenských topmodelek Barbory Bruškové nebo Sashi Gachulincov.

Světové úspěchy výherců z minulých ročníků soutěže potvrzují, že i vítězové letošního ročníku mají slibně nakročeno k tomu zazářit na domácí i světové modelingové scéně. „Věřím, že jsme dnes hostům a odborníkům z oblasti módy představili nové modelky a modely s potenciálem Hany Jiříčkové, Daniely Kociánové, Michaely Hlaváčkové nebo Josefa Utěkala a že je brzy budeme vídat na světových molech a obálkách módních magazínů,“ říká ředitel soutěže a spolumajitel agentur Elite Prague a Elite Bratislava Saša Jány.

Kromě něj v porotě, která vítěze vybírala, zasedly například topmodelka a tvář soutěže Schwarzkopf Elite Model Look SR 2021 Michaela Kocianová, ředitelka Elite London Miranda C. Speransky nebo ředitelka Elite Milan Elena Mansueto.

Kdo si nenechal ujít finále SEML 2021?

Po vyhlášení vítězů se někteří hosté přemístili do pražské restaurace Sasazu na párty #seeyouatsasazu. Tato luxusní asijská restaurace v areálu Pražské tržnice efektně spojuje chutě, barvy a design. Mezi hosty nechyběli Jakub Kohák, Eva Perkausová, Jitka Schneiderová, Dara Rolins nebo Hana Vagnerová, ale také osobní múza návrháře Johna Galliana Barbora Brušková, topmodelka Eva Klímková, kterou nazývají českou Kate Moss nebo Barbora Podzimková známá mimo jiné z přehlídek pro značky Chanel i Prada a mnoho dalších osobností.

Na módní párty #seeyouatsasazu nechyběly ani diamantové šperky v milonových hodnotách. Například Eva Perkausová a Eva Klímková své outfity doplnily šperky české klenotnické značky ALO diamonds.

Letošní vítěze Amélii Konšelovou, Alexe Hanuse, Lenku Saturyovou, Patrika Vališe a Olexiho Kabatsii čekají bezpochyby zajímavé zkušenosti a my jim budeme ve světovém finále v Barceloně držet palce. Nicméně agentury Elite Prague a Elite Bratislava nezahálí a už od zítra pořádají castingy, kde budou objevovat nové talenty. Pokud máte v okolí dívky či chlapce, jejichž snem je stát se modelkou či modelem, neměly by jim termíny castingů uniknout. 

Castingy se budou konat ve dnech od 2. září do 15. září v obchodních centrech ve všech regionech České republiky. Do soutěže se mohou přihlásit slečny ve věku 13 až 21 let s výškou nad 170 cm a mladí muži ve věku 15 až 23 let s výškou nad 183 cm. Ambasadorem soutěže se pro letošní rok stal digitální kreativec a youtuber Martin Carev, který bude provázet všemi castingy. Více informací o časech a místech konání castingů najdete na webu Elite Model Look.

Mohlo by se vám líbit

Ohlédnutí za nejkrásnějšími outfity z karlovarského filmového festivalu

Filmový festival v Karlových Varech se pomalu chýlí ke konci, a tak přichází čas na malé módní bilancování. Zdá se, že celebrity měly v letošním roce při vybírání rób šťastnou ruku, a tak se můžeme těšit z krásných looků, které podtrhávají jedinečnou atmosféru karlovarského festivalu.
marianne.cz

Související články

Móda
Jak si sestavit letní kapsulový šatník: Kombinujte základní kousky a zaměřte se na trojici barev

Jak si sestavit letní kapsulový šatník: Kombinujte základní kousky a zaměřte se na trojici barev

Móda
Sukně a šaty nechte ve skříni: Léto 2024 ovládnou pohodlné bloomers, které si zamilujete

Sukně a šaty nechte ve skříni: Léto 2024 ovládnou pohodlné bloomers, které si zamilujete

Móda
Letní trendy 2024: Doplněk, který jsme nosili před dvaceti lety, letos uvidíme všude. Možná ho stále máte ve skříni

Letní trendy 2024: Doplněk, který jsme nosili před dvaceti lety, letos uvidíme všude. Možná ho stále máte ve skříni

Móda
Umění oblékat se originálně a šik z druhé ruky: Jak pořídit luxusní outfit za pár korun

Umění oblékat se originálně a šik z druhé ruky: Jak pořídit luxusní outfit za pár korun