Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Slavné ženy, po kterých jsou pojmenované ikonické kabelky

Info ikona
kabelka

Za každou ikonickou kabelkou, která vznikla v minulém století, hledejte příběh. A jakmile začnete tento příběh rozplétat, dostanete se ke jménům jako Grace Kelly, Jane Birkin nebo princezna Diana. K ženám, po kterých jsou pojmenované ty nejluxusnější kabelky...

Kabelky – pro někoho věc statusu či estetična, pro jiného investice. Ať už ke kabelkám máte jakýkoliv vztah, jedno je jasné. S těmi nejluxusnějšími kabelkami si kupujete také příběh, který stojí za převyprávění.

Mohlo by se vám líbit

Hermès Kelly

Kabelka lichoběžníkového tvaru spatřila světlo světa už ve 30. letech, kdy ji navrhl Robert Dumas, zeť Émila Hermèse. Prostorná kabelka s nádechem modernismu učarovala také hollywoodskou hvězdu Grace Kelly. Proslýchá se, že právě tuto kabelku držela Grace Kelly před svým bříškem, aby před fotografy zamaskovala první měsíce těhotenství. Následně se kabelka dočkala celosvětové slávy a získala nové jméno – Kelly.

Lady Dior

Princezna Diana dostala během návštěvy Paříže v roce 1995 vskutku luxusní dárek. První dáma Francie Bernadette Chirac věnovala princezně Dianě kabelku Chouchou od značky Dior. A nutno dodat, že se naprosto trefila do princezny vkusu. Lady Di kabelku s oblibou nosila nejen na velké společenské akce, jako bylo Met Gala, ale třeba také jako doplněk při cestě do dětského domova v Birminghamu. V roce 1996 se Christian Dior rozhodl, že na počest princezny Diany změní název kabelky na Lady Dior.

Mohlo by se vám líbit

Hermès Birkin

Zrodila se na palubě letadla, při letu z Londýna do Paříže v roce 1983. Tehdy britská herečka Jane Birkin seděla vedle Jeana-Louise Dumase, výkonného ředitele značky Hermès. Ať už je dohromady svedl osud, nebo náhoda, Jane Birkin si postěžovala na svou dosavadní kabelku. Údajně jako mladá maminka potřebuje kabelku, do které vtěsná všechny nezbytnosti. Jeana-Louise Dumase bedlivě naslouchal a okamžitě načrtl prostornou obdélníkovou kabelku s leštěnou klopou a vyhrazeným prostorem pro dětskou lahev. A tak vznikla ikonická kabelka Hermès Birkin, jedna z nejžádanějších kabelek na světě, na kterou se čekají fronty (respektive čekací listiny).

The Jackie 1961 Gucci

Když si první dáma Spojených států amerických Jackie Kennedy oblíbila tašku ve tvaru půlměsíce s názvem The Constance, rozhodně netušila, že o pár let později bude na její počest přejmenovaná na The Jackie 1961. Legenda praví, že Jackie Kennedy použila kabelku The Constance jako „štít“ před dotěrnými paparazzi. A tak vznikly fotografie, na kterých prim hraje právě kabelka The Constance. Značka Gucci si gesta první dámy všimla, a následně kabelku přejmenovala na The Jackie 1961.

Mohlo by se vám líbit

Diana Gucci

Kabelky od značky Gucci si zamilovala nejen Jackie Kennedy, ale také princezna Diana. Obzvláště v 90. letech nedala z ruky symetrickou kabelku s bambusovou rukojetí, kterou ráda nosila k cyklistickým šortkám a volné mikině s potiskem. Netrvalo dlouho a kabelka dostala nové jméno – Diana. Dnes v kolekci Diana Gucci naleznete mnohem více modelů, které sice mají moderní twist, ale ikonická část zůstává stejná – bambusová rukojeť.

Slavné kabelky pojmenované po ještě slavnějších ženách
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku