Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Letní stylový outfit do tisícovky: Nakupujte snadno, levně a udržitelně

Jistě, můžete si koupit něco nového, ale co takhle něco, co na sobě měl někdo pouze párkrát a cena daného produktu je výrazně nižší? Kromě toho, že ušetříte, jste navíc šetrnější k životnímu prostředí. No není to hned dvojitá výhra?

Tereza Čaladi | 4. 07. 2023

Udržitelnost je v posledních letech stále více diskutovaným tématem, a to včetně módního průmyslu. Mnoho lidí má za to, že se jedná o velice nákladnou záležitost, jelikož se to týká pouze oblečení od módních návrhářů, kteří se na udržitelnost zaměřují; nakupování udržitelných značek, které se soustředí na kvalitní materiál a které jsou tím pádem i dražší; nebo nakupování oblečení z recyklovaných materiálů, které je opět cenově méně dostupné. Ale pravdou je, že existují i další cesty k udržitelnosti. Takové, na kterých spíše ušetříte.

Mohlo by se vám líbit

Generace Z má nejudržitelnější životní styl ze všech. Jak se jí inspirovat?

Jsou vnímaní jako závisláci na sociálních sítích, bořiči hranic ve společnosti, ale i jako ti nejšetrnější k životnímu prostředí. Řeč je o generaci Z. Zjistěte, čím si toto označení vysloužila.
marianne.cz

Letní kousky levně a udržitelně

Letos v létě se opět nosí culotte kalhoty, len, košilové bundy, pestré barvy, stylové sandály nebo dlouhé šaty. Máme pro vás několik tipů, kde tyto stylové letní outfity seženete do tisícovky bez problému:

Second handy

Naším prvním tipem jsou sekáče. Můžete zajít do těch kamenných ve vaší blízkosti, ale zároveň si vybrat i z těch online. Pokud máte představu, že se v nich nachází pouze opravdu obnošené oblečení, které byste si na sebe nikdy nevzali, pak vás nyní vyvedeme z omylu. Second handy se v současné době, kdy se prosazuje slow fashion, stávají velice vkusnou záležitostí. Jen tak ledajaké oblečení nepřijmou. To, které se tam nakonec dostane, vypadá pořád velmi dobře. Často se jedná o oblečení, které si někdo pořídil a když zjistil, že ho vlastně neunosí, jelikož ho za celý rok nevytáhl ze skříně, tak ho poslal dál. Nebo ho možná měl párkrát na sobě a zjistil, že mu úplně nesedí.

Jistě, není to tak vždy, občas musíte trochu přebírat. Ale jindy si spíše vybíráte. To můžete učinit na stránkách second handů 1981, Tak trochu jiný sekáč, Fashion Charity shop, Semoda či Mega second hand.

Sociální sítě určené k prodeji oblečení

Pokud se chcete přeci jen sekáčům vyhnout, na podobném principu dnes fungují i některé sociální sítě. Tou, která je pro to přímo určená a jistě jste o ní i slyšeli, je Vinted. I tam lidé prodávají velmi dobré kousky, o nichž zjistili, že je neunosí. Kromě toho lze ale k těmto účelům dnes využít i Facebook, kde existuje vyloženě sekce Marketplace, kde lidé kromě jiného prodávají i oblečení. Tam už je ovšem potřeba trochu hledat.

Online půjčovna oblečení

A nakonec pro vás máme tip na online půjčovnu oblečení zvanou Fashionotéka. Ta se dokonce specificky zaměřuje na slow fashion a využít ji můžete například v případě, že se chystáte na nějaké zajímavé větší akce. Ať už se jedná o karlovarský filmový festival, něčí svatbu či například promoce. Můžete si tam půjčit šaty od českých návrhářů, doplněné o vybrané zahraniční slow fashion značky. Zapůjčení je možné na 4 nebo 7 dní, což je ideální pro tyto příležitosti. Outfity si můžete ale půjčovat i na 28 dní, díky čemuž si můžete udržitelně osvěžovat šatník.

Jak mohou vypadat letní outfity do tisícovky
Mohlo by se vám líbit

Kam pro základní kousky do letního šatníku? Nakoukněte k českým návrhářkám

Prázdniny jsou oficiálně tu a s nimi i spoustu příležitostí pro kombinování nejrůznějších letních outfitů. V létě často saháme po barevnější paletě a odvážnější módě, ale rozhodně by šatníku neměly chybět kvalitní základní stavební kameny. Právě minimalistické basic kousky, které se snadno kombinují, seženete často u českých tvůrců. Jak je vybírat a po jakých materiálech sáhnout?
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Móda
Sbohem, šaty a sukně! V létě 2024 je vyměňte za trendy šortky. Prozradíme vám, které z nich jsou ty nejstylovější

Sbohem, šaty a sukně! V létě 2024 je vyměňte za trendy šortky. Prozradíme vám, které z nich jsou ty nejstylovější

Móda
Černobílý outfit je nuda: Oživte svůj šatník pro léto 2024 trojicí neobvyklých kombinací barev

Černobílý outfit je nuda: Oživte svůj šatník pro léto 2024 trojicí neobvyklých kombinací barev

Móda
Stylové plavky pro velké poprsí: Jak vybrat ty nejlepší? Stačí se řídit snadnými radami

Stylové plavky pro velké poprsí: Jak vybrat ty nejlepší? Stačí se řídit snadnými radami

Móda
5 neočekávaných barev, které by vám v létě 2024 neměly chybět ve skříni. Černou a bílou klasiku mezi nimi nenajdete

5 neočekávaných barev, které by vám v létě 2024 neměly chybět ve skříni. Černou a bílou klasiku mezi nimi nenajdete