Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

6 barev této sezóny a jak je snadno zařadit do vašeho letního šatníku

Info ikona
klidně košík vezměte i k zářivě barevnému looku.

Každá sezóna je spojena s nějakými barvami. Letos jich je hned šest! Máte tedy poměrně široký výběr, po jaké trendy barvě sáhnout. A my vám poradíme, po jakých konkrétních kouscích.

Tereza Čaladi | 27. 05. 2023

Barvou letošního roku, kterou každoročně vyhlašuje Pantone Color Institute, byla vybrána Viva Magenta. Tato barva má malinově červený odstín, který je zlatou střední cestou mezi vínovou a klasickou růžovou. Je inspirována košenilovou červení, což je jedno z nejcennějších a nejsilnějších přírodních barviv na světě. Odstín s číslem 18-1750 je pro mnohé plný síly, odhodlání a radosti.

Podle Kamily Vodochodské – odbornice na barvy, která působí jako módní koučka, stylistka a návrhářka – barvy, které nosíme, ovlivňují to, jak se cítíme a jaký dojem vytváříme na ostatní. „Často si ani neuvědomujeme, jak významnou roli barvy v životě hrají. Tvoří silná kontrastní či harmonická spojení a jsou nositelkami neustálého sdělení pro nás samotné i okolí,“ říká.

Na svém barevném workshopu přitom zmínila, že Viva Magenta není jedinou barvou, která je předurčeno k tomu, aby byla letos trendy. Kromě ní to je i několik dalších barev.

Mohlo by se vám líbit

Barvy letošního roku

Kamila Vodochodská na svém barevném workshopu zmínila, že každý se cítí v jiné barvě. Proto pokud vám úplně nesedí Viva Magenta, ale zároveň chcete nosit nějakou barvu, která je letos trendy, můžete vybrat nějakou z následujících.

  • Earth Orange

První z nich je přírodní oranžová. Oranžová obecně označuje sebeuvědomění, tvořivost, ctižádostivost a optimismus. Dokáže tak krásně oživit váš letní outfit.

  • Olive Green

Olivová lze skvěle kombinovat s bílou a k opálené kůži je toto spojení naprosto dokonalé!

  • Pale Pink

Další barvou je světle růžová, která je spojovaná s laskavostí. Dokáže outfit jednoduše zjemnit a rázem ho učinit decentním.

  • Tranquil Blues

Modrá je typickou letní barvou a tento její odstín zejména! Jedná se o borůvkově modrou s nádechem fialové (takové, kterou má rostlina vistárie) a působí čistým dojmem, jako oceán.

  • Yellow

A nakonec je to žlutá, která je spojovaná se sluncem, smíchem a celkově veselostí.

Jaké kousky v barvách letošního roku si pořídit na léto
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku