Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Nejste šatový typ a na džíny vám přijde už moc horko? Máme pro vás řešení!

Info ikona
culotte kalhoty

Ne každá žena je nadšená, když nastává období horkých letních dnů a ona může konečně nosit šaty a sukně. Některé hledají alternativní varianty. My proto pro vás vybrali několik druhů kalhot, které vám toto dilema usnadní.

Tereza Čaladi | 3. 06. 2023

Móda v dnešní době nabízí spoustu možností. Pokud tedy nerady nosíte šaty a sukně, ale zároveň víte, že vaše oblíbené džíny si v létě vezmete maximálně večer, nemusíte se bát. Jsou tu i jiné kalhoty, které můžete nosit. A ne pouze jeden druh.

  • Elegantní šortky

V posledních letech jsou v oblibě opět delší šortky, obvykle s vyšším pasem, kterým se přezdívá „jorts“. To vyplývá z kombinace „jeans“ a „shorts“. Jsou totiž často džínové. Akorát se nemusíte pařit v dlouhých džínách. Kromě toho si je můžete obléct ale i v lněné, bavlněné, viskózové či koženkové variantě.

  • Culotte kalhoty

Další přívětivou variantou, která je populární v posledních letech a ani letos nikam nezmizí, jsou „culotte“ kalhoty. Ty jsou trochu podobné dlouhým sukním, jsou totiž volné a široké, akorát mají nohavice. Nejčastěji se přitom nosí varianta, která končí pod koleny, či některé jsou až na zem. Ty z bavlny, lenu či mušelínu jsou krásně prodyšné a na chladnější letní večery jsou ideální.

  • Kalhoty do zvonu

A v současnosti jsou trendem opět i takzvané zvonáče, které najdete na různých e-shopech pod označením „flare“ či „flared“. Trend ze 70. let dnes ale není pouze v džínové variantě, naopak jsou spíše z materiálu, z nějž se dělají klasické legíny. Tedy z polysteru, viskózy a elastenu.

Mohlo by se vám líbit

Len a mušelín jako základ pro letní šatník

A pokud se vám nezamlouvají výše zmíněné střihy, jděte po materiálu. Na léto je vhodný zejména len a mušelín a jistě najdete v tomto materiálu nějaké oděvy, které vám budou vyhovovat. Ať už to jsou kratší šortky nebo třeba overály.

Tyto druhy kalhot si můžete prohlédnout u nás v galerii
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku