Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Len: Jediný materiál, který chceme nosit v létě! Kde pořídit stylové lněné kousky?

Info ikona
len

Předpověď hlásí tropický týden, a to znamená jediné – vysokým teplotám musíme přizpůsobit také svůj šatník. Pokud stále nevíte, co si během „tropů“ obléknout, pak vsaďte kousky, na jejichž visačce najdete uvedené slovíčko len.

Také máte pocit, že jsme letošní jaro přeskočili a rovnou jsme se ocitli během parného léta? Nezbývá nic jiného, než uklidit trenčkoty, baleríny a jarní bundičky do skříně, a dáte přednost kouskům, ve kterých se budeme během horkých dnů cítit komfortně. Ano, řeč je především o oblečení ze lnu.

Len je přírodní textilní materiál, který získáván z lnu, rostliny známé také jako lněná rostlina (Linum usitatissimum). Tento materiál má bohatou historii a k jeho největším benefitům patří pevnost a odolnost.

Mohlo by se vám líbit

Proč v létě nedáme dopustit na len?

Výhodou lnu je bezesporu jeho vysoká prodyšnost. V praxi to znamená, že oblečení ze lnu dokáže odvést vlhkost od těla, a tak se i během vysokých teplot cítíte pohodlně. Zároveň je důležité zmínit, že lněné oblečení je odolné vůči opotřebení. Pokud si tedy do svého letního šatníku lněný kousek pořídíte, hádáme, že ho budete oblékat i v následujících letech. I když by se mohlo zdát, že len je „supermateriálem“ bez jediné chybičky, nebudeme vám lhát. Jeho (dost možná jedinou) nevýhodou je mačkavost. Připravte se tedy na to, že lněné oblečení vyžaduje pravidelné žehlení, a tudíž ho nedoporučujeme oblékat ve chvíli, kdy vás čeká důležitá akce.

Inspirace na lněné kousky

Lněné kousky, které nevyjdou z módy

Pokud ještě nemáte žádný lněný kousek, nezoufejte. Lněné oblečení patří k nadčasovým záležitostem, a tak si „lněný šatník“ můžete budovat v průběhu několika let. K základním lněným kouskům patří košile. Tu užijete nejen během dne, ale také během letních večerů, kdy ji můžete obléknout k džínové sukni, šatům nebo džínám. Porozhlédněte se také po lněných šatech v nadčasovém střihu nebo lněných kraťasech. Pokud ráda nosíte kalhotové kostýmky, pak můžete vyzkoušet letní alternativu, tedy lněný kostýmek. Jeho pořizovací cena možná bude vyšší, avšak – jak už jsme zmiňovali – vydrží vám v šatníku léta. Zapomenout nemůžeme ani na nesmrtelné lněné kalhoty, které jsou ideálním parťákem na dlouhé cesty letadlem nebo autem. Inspiraci na lněné kousky z aktuálních kolekcí najdete v naší galerii.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku