Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Chcete se stát spisovatelkou? Napište povídku a zkuste vyhrát!

Píšete ráda, ale jen do šuplíku? Nemusí to tak být, nakladatelství Fragment vyhlásilo čtvrtý ročník úspěšné literární soutěže Hledá se autor bestselleru. Zúčastnit se může každý bez ohledu na věk, kdo dosud nikde nepublikoval.

Redakce Marianne | 7. 01. 2014

A co pro to musíte udělat? Napsat povídku na libovolné téma o rozsahu 10–25 normostran a poslat ji do Fragmentu, a to do 28. února. Vítěze určí odborná porota, složená z kulturních redaktorů a čtenářů hlasujících na www.hledaseautor.cz. Nejlepších pět prvotin vyjde na jaře ve společné e-knize, jejíž výtěžek věnuje Fragmet Centru Paraple.

Hlavní cenou pro pět nejlépe hodnocených autorů bude společná elektronická publikace vydaná právě ve Fragmentu. A co navíc získají ti, co zvítězí? Poznají kompletní výrobu knihy, které budou součástí. Pro mnohé tak bude možná nejlákavější odměnou právě tahle zkušenost i možnost navázání další spolupráce s odborníky z nakladatelství.

Téma povídek je absolutně libovolné – psát můžete tedy naprosto cokoli, co vás napadne… Omezená je pouze délka textu v rozsahu 10–25 normostran. Povídky posílejte do 28. února do půlnoci. Všechny potřebné informace i s přihlašovacím formulářem najdete na www.hledaseautor.cz nebo na facebookové stránce Hledá se autor bestselleru.

A jak bude probíhat hodnocení? Po uzávěrce soutěže proběhne interní výběr v nakladatelství, který určí 15 finalistů, ty bude dále hodnotit odborná porota ve složení: Kateřina Farná (Právo), Klára Kubíčková (Mladá fronta), Stanislav Šulc (E15) a Petr Vizina (Česká televize). Finálové povídky se budou po částech zveřejňovat na webových stránkách soutěže a pro změnu je podrobí kritice hlasující čtenáři. Každý návštěvník bude mít 5 hlasů pro 5 povídek, které by rád viděl ve společné e-knize.

Více na www.hledaseautor.cz