Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Čínský rok Koně 2014: jaký bude a dá se věřit horoskopům?

Bude prý dynamický, rychlý a prořítíme se jím cvalem, stejně jako kůň. Dařit se bude týmové spolupráci, cestování, večírkům a společenským akcím. A taky to prý bude rok plný výzev. Dá se tomu všemu ale věřit?

Redakce Marianne | 11. 02. 2014


V tomto roce prý můžeme očekávat sílu a růst a pozitivní výzvy. Jak říká například zpěvačka a pedagožka Feng-yün Song, původem z Číny – měli bychom se konečně vyhrabat z ekonomické krize. Kůň má také dobrý vkus, je mnohostranný a stejně jako kůň-zvíře dokáže zdolávat překážky, dokážou to i lidé narození v roce Koně.

Tvrdá práce a připravenost

Neměli bychom zapomínat na praktičnost, flexibilitu a kreativitu a prý bude platit víc než kdy jindy, že štěstí dosáhneme jedině tehdy, budeme-li připravení. Neměli bychom ale přecenit svoje síly – v případě, že nebudeme zvládat, bychom měli bez rozpaků požádat o pomoc.

Láska kolem nás

Kůň je schopem obětovat pro lásku cokoli – když se zamiluje, dokáže zapomenout na svět, rodinu i svoji práci. Zvláště letos je tedy mimořádně vhodné, aby váš vztah přerostl v něco víc. Pokud se vdáte nebo oženíte, bude to vztah velmi šťastný a stabilní.

GYPSY-TAROT-CARDS

Proč věříme horoskopům?

Náš svět se dělí na ty, co věří astrologům, kartářkám či věštcům, a na ty, kteří nevěří žádnému z nich a věří jen tomu, co má vypovídací hodnotu a na co si jde ‚sáhnout‘. Musím říct, že ještě před pár lety jsem patřila spíše ke skeptikům, ovšem pak mě několik osobních setkání s těmito ezoterickými záležitostmi přesvědčilo o opaku. Nebudu nikomu vnucovat svůj názor, ten ať si každý udělá sám. A proč se vlastně obracíme na astrology či kartáře? Podle názoru psycholožky Jitky Nesnídalové je to proto, že někdy neumíme přijmout zodpovědnost za svá rozhodnutí, a tak se obracíme na ‚poselství z míst mezi nebem a zemí‘.

Intuice versus horoskopy a kartářky

„Na jednu stranu je velmi úlevné a skvělé, že máme svůj život ve svých rukou jedině my, ale na druhou stranu to může představovat mnohdy i strach z rozhodnutí. Pokud se tedy na někoho obrátíme, je to proto, že to ten někdo může vidět z jiné perspektivy a zároveň nám může poskytnout jasnou radu, kudy dál. Nejvíce se lidé obracejí na kartářky a astrology právě tehdy, když se neumějí rozhodnout nebo si nejsou jistí správností svého rozhodnutí. Doufají tak, že jim setkání s kartářkou rozlouskne jejich nerozhodnost nebo zaplaší pochyby. Mnohdy člověk uvnitř sebe cítí odpověď na své otázky, ale své intuici nedůvěřuje. Jakmile se jeho intuice odrazí v odpovědích kartářky, může zažívat pocit úlevy, jasnosti a jeho rozhodnutí se posílí,“ říká psycholožka Nesnídalová.

Narodili jste se v roce Koně?

1918, 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002…

Známé osobnosti narozené v roce Koně:

Clint Eastwood, John Travolta, Harrison Ford, Neil Armstrong, Cindy Crawford, Kathleen Turner, Janet Jackson, Barbra Streisand, Sean Connery, Kevin Costner, James Dean, Linda Evans, Kirstie Alley a mnozí další.

Dnes s námi můžete soutěžit v naší valentýnské soutěži na http://valentyn.marianne.cz/ o dvoje hodinky Marley Transport Watch v hodnotě 2599 Kč.

Související články

Zdraví
Jediný pomocník, se kterým posílíte celé tělo: Snadné cviky s kettlebellem zvládne každý

Jediný pomocník, se kterým posílíte celé tělo: Snadné cviky s kettlebellem zvládne každý

Zahrada
Vaječné skořápky nevyhazujte! Mají všestranné využití při péči o rostliny

Vaječné skořápky nevyhazujte! Mají všestranné využití při péči o rostliny

Lidé a místa
Chata Brücknerův dům v Prášilech prošla neuvěřitelnou rekonstrukcí a dnes dům postavený již v roce 1750 hledá nového majitele

Chata Brücknerův dům v Prášilech prošla neuvěřitelnou rekonstrukcí a dnes dům postavený již v roce 1750 hledá nového majitele

Byt
 Tajemství dokonalé rekonstrukce historického bytu v Bubenči: Interiér je nejen krásný ale také maximálně funkční

Tajemství dokonalé rekonstrukce historického bytu v Bubenči: Interiér je nejen krásný ale také maximálně funkční