Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Čtvrt století kráskou

Eva Herzigová je modelka s tváří, kterou si zapamatujete. Nikdy nebyla jen jednou z mnoha procházejících se po předváděcích molech a krásnou tuctovkou účinkujích v reklamách, na kterou, za dvě minuty zapomenete. Říkali jí Marylin z východu a kvůli jejím ňadrům v podprsence Wonderbra na bilboardech u silnic se prý občas i lehce bouralo. Odtud její druhý „titul“ Miss Wondrebra.

Klára Mandausová | 7. 10. 2014

Eva patří do zlaté éry modelek, celebrit, které se procházejí po červených kobercích vedle hereček či zpěvaček. Je jednou z rodiny modelek, které jsou samy vidět a slyšet, a nikdy nezůstaly jen luxusním věšákem na šaty. Kdo by to byl řekl do dívky z Litvínova, města na severu Čech, které proslavil především hokej a za socialismu nechvalně i velmi špatné ovzduší, které tu doslova otravovala obrovská chemička. Z ne zrovna idylického hnízda se vyloupla na svět dáma, která oslnila svět.

Kariéru modelky nastartovala díky pražskému konkurzu agentury Metropolitan Models. Ten ji vynesl jízdenku do Paříže a v polovině devadesátých let i úžasnou šanci, stát se tváří podprsenky zvedající prsa, záchrany všech žen, jejichž ňadra se rozhodla přestat růst při velikosti dva. Kus spodního prádla otevíral další a další dveře. V roce 1996 a 1998 jí patřila stránka v prestižním kalendáři Pirelli. Její nahá černobílá fotka, na které jen v krátké zástěrce v kuchyni ochutnává špagety, oblétla svět. Taky začala pošilhávat po filmu. V roce 1995 si zahrála po boku Gerarda Depardieua ve snímu Strážní andělé a o tři roky později v italské komedii Žena mého přítele.

V polovině devadesátých let se stihla i vdát. Za manžela si vybrala bubeníka skupiny Bon Jovi Tico Torrese. Novinářka listu Asbury Park Press označila svatbu za nejelegantnější a nejkrásnější v roce 1996. Zúčastnilo se jí mnoho celebrit, namátkou zpěvák Jon Bon Jovi, kytarista Richie Sambora s manželkou herečkou Heather Locklear, modelky Claudia Schiffer nebo Helena Christianson či manželé Trumpovi. Přestože skupina Bon Jovi zahrála novomanželům písničku Always, vydrželi spolu necelé dva roky.

Sexy tmavá

Na počátku nového tisíciletí se z něžné smyslné blondýny stala tmavovláska s tajemným sexy výrazem. Změna přišla kvůli kampani pro Calvina Kleina v roce 2000. Někteří obdivovatelé ženských křivek jí vyčetli přílišnou hubenost, podezřívali ji dokonce z anorexie a lásce ke kokainu, Eva ale ve hvězdně nastartované kariéře nepolevila. Naopak, pokračovala v kampani pro firmu Chopard, jejíž tváří je už sedmnáct let, a uspěla i ve filmu, kde ji do té doby přijímali spíš jako zajímavou ozdobu. Kritika ji pochválila za roli emigrantky ve snímu Just for the time Being. Film Modigliani z roku 2004, ve kterém si zahrála manželku malíře Pabla Piccasa, na serveru csfd.cz diváci ohodnotili vysokými 73 procenty.

Na film nezanevřela, přestože na některé souvislosti vzpomíná ne zrovna ráda. „Když jsem natočila pár filmů, šla jsem si do LA hledat agenta. A bylo to ubohé. Potkala jsem lidi, kteří říkali: Ano, o filmu si můžeme promluvit po večeři. Já na to, jaká večeře? Chtěla jsem si jen přečíst scénář," svěřila se médiím. A tak mají milovníci velký důvod těšit se na letošní listopad. Úžasný režisér Vladimír Michálek (Zapomenuté světlo, Je třeba zabít Sekala) si přizval Evu do své novinky Pohádkář o na první pohled banálním příběhu jednoho muže a dvou žen. Trojici hlavních postav doplňují Jiří Macháček a Anna Geislerová.

Líbánky na Sardinii

Po prvním nevydařeném manželství vzala Eva svůj osobní život, zdá se, pevně do rukou. Po rozvodu se špitalo o jejím románku s krasvacem Leonardo Di Capriem a společný život připravovala dva roky s modelem Kellym Rittym. Ze všeho ale sešlo. Potkala italského podnikatele Gregoria Marsiaje a porodila tři syny, Georga, Philipa a Edwarda, posledního na prahu čtyřicítky. Přestože role matky pro ni dřív rozhodně nebyla ta hlavní. "Nikdy jsem sama sebe neviděla jako matku. Jsou dívky, které vyrůstají s myšlenkou na manželství a děti, ale já jsem to nikdy nechtěla. Ale teď je to pro mě vším. Když jsem měla první dítě, divila jsem se, proč jsem čekala tak dlouho, ale bylo to o načasování, nikdy předtím jsem nebyla s tím správným člověkem," vysvětlila v tisku. Ani vztah s otcem jejích dětí není bez mráčku. Bulvární média spekulovala se, že se na obchodní cestě do Prahy před třemi lety spustil se svůdnou brunetou a Eva mu prý do budoucna Prahu zakázala. Na otevření luxusního klenotnictví v Pařížské se ale objevili v roce 2012 spolu a letos v létě si užívali na plážích Sardinie jako při líbánkách.

I pracovně se Evě vede. Letos v zimě si jedenačtyřicetiletou matku tří dětí vybral italský modní dům Dolce & Gabbana pro svoji aktuální kampaň, nahradila v ní Moniku Belucci. Po čtvrt století práce v modelingu po Evě nepřestává být velká poptávka, pracovala mimo jiné i pro Chanel, Dior, Guess nebo Victoria Secret's. Výborná zpráva pro všechny ženy!

Související články

Dobrý nápad
Pohánění obruče, tlučení špačka a cvrnkání kuliček. Tyhle hry už děti neznají

Pohánění obruče, tlučení špačka a cvrnkání kuliček. Tyhle hry už děti neznají

Lidé a místa
V Prachaticích opravili  Štěpánčin park, který je teď ideálním místem pro každodenní procházky, rekreaci, zábavu i společenské akce

V Prachaticích opravili  Štěpánčin park, který je teď ideálním místem pro každodenní procházky, rekreaci, zábavu i společenské akce

Byt
Zrekonstruovaný mini byt v Praze, kde nábytek z řetězce doplňují recyklované retro kousky

Zrekonstruovaný mini byt v Praze, kde nábytek z řetězce doplňují recyklované retro kousky

Krása
Akné nemusí být jen na obličeji. Zjistěte, jak s ním bojovat, když vás trápí na pozadí

Akné nemusí být jen na obličeji. Zjistěte, jak s ním bojovat, když vás trápí na pozadí