Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Hit pro maminky: cvičení s dětmi v kočárku

Máte doma malé miminko a máte pocit, že je načase provést něco s těmi poporodními kilogramy? Ráda byste cvičila, ale nemáte žádnou babičku nebo chůvu na hlídání? Nevadí, cvičit se dá i s miminkem. Vyzkoušejte program FITMAMI®.

Redakce Marianne | 30. 01. 2014


Program FITMAMI u nás rozjela před pěti lety Pavla Maříková, která se rozhodla spojit svou lásku ke sportu s mateřstvím, které právě zažívala na vlastní kůži. Jak říká, chtěla propojit pohyb, trávení času s dcerkou, procházku a ještě být s příjemnými lidmi. Totéž viděla na své studijní cestě v USA, kde běžně potkávala v parku maminky s kočárky, jak běhají, cvičí nebo jezdí na bruslích. A tak si řekla: Proč to nezkusit i u nás? Nabídla tedy podobný projekt našim ženám a založila sportovní fitness program pro maminky s malými dětmi s názvem FITMAMI. Jeho podstatou je cvičení na čerstvém vzduchu, a hlavně za účasti dětí. Nemusíte je tedy nechávat doma u babiček, ale můžete je aktivně zapojit do svého cvičení.

O co vlastně jde?

FITMAMI je vlastně fitness trénink pro všechny aktivní maminky, které nechtějí ani po porodu rezignovat na pohyb a které se chtějí udržet v kondici a přitom strávit smysluplný čas se svými dětmi. Nezdá se to, ale vážně to funguje. FITMAMI je program pro maminky a jejich miminka nebo malé děti (asi do 4 let). Lekce jsou určené především pro ty ženy, které se chtějí dostat znova do kondice a získat štíhlou postavu, a přitom nemají čas nebo možnost chodit do klasické posilovny nebo do fitka. Tento program vám umožní, abyste cvičila ve společnosti svých dětí a občas je i využila pro zintenzivnění cvičení jako zátěž (co si budeme povídat, která z vás už děti má, moc dobře ví, jak těžký takový kočárek s miminkem může být, když ho chcete zvednout).

Dva typy cvičení

Cvičení je rozdělené do dvou základních typů lekcí – FITMAMI INDOOR a FITMAMI OUTDOOR. Už z názvu je patrné, v čem se tyto lekce liší. První lekce (indoor) probíhají v tělocvičně, případně ve fitku, a jsou určené hlavně pro začínající maminky a ty ženy, které dlouho necvičily. Lekce zahrnují úvodní zahřátí – jednoduché aerobní kroky, tanečky, poskoky, posilování s dětmi i s cvičebními pomůckami, zklidnění a protažení. OUTDOOR lekce probíhají v parku či v lese s kočárky. Jsou koncipované jako intervalový trénink, který střídá aerobní a silovou složku – běh s kočárky, posilování v prostoru, posilování na místě s dětmi i pomůckami. Jsou určené maminkám, které už mají základní zkušenost se cvičením (a to před porodem nebo po něm).

Spokojenost dítěte na prvním místě

Že by bylo miminko v nepohodě? Toho se bát nemusíte. Celé cvičení je zpestřené různými říkankami, básničkami a zpíváním. Navíc se maminky při FITMAMI OUTDOOR pohybují z místa na místo, což děti baví. Pokud mají děti hlad, nudí se nebo se jim něco nezdá, snaží se cvičitelka především uspokojit potřeby dítěte a teprve pak pokračuje ve cvičení. Zaujalo vás to? Že je venku zima a sněží? Budete se divit, ale při FITMAMI OUTDOOR se cvičí i ve sněhu – o tom vás ostatně přesvědčíme v dalším článku, věnovaném cvičení s dětmi v kočárku. Více informací o tom, kde se dá v České republice cvičit, najdete na www.fitmami.cz/cviceni.

Hit pro maminky: cvičení s dětmi v kočárku

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte české filmy s letní atmosférou? Otestujte se a nalaďte se na prázdniny

Kvíz: Jak dobře znáte české filmy s letní atmosférou? Otestujte se a nalaďte se na prázdniny

Cestování
Užijte si aktivní odpočinek na biofarmě. Sběr bylinek vás pohladí po duši

Užijte si aktivní odpočinek na biofarmě. Sběr bylinek vás pohladí po duši

Byt
Je libo trochu pařížského stylu? Račte vstoupit!

Je libo trochu pařížského stylu? Račte vstoupit!

Proměny
Proměna pokojíku pro malého raubíře, aby už v noci necestoval do postele rodičů, zafungovala dokonale

Proměna pokojíku pro malého raubíře, aby už v noci necestoval do postele rodičů, zafungovala dokonale