Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Hula hooping: efektivní a zábavné cvičení v jednom

Možná si některá z vás vzpomene na obruč, se kterou jste jako malá holka pořádně bláznila. Ovšem obruč rotující kolem pasu, to není jen historie. Také dnes jí podléhají tisíce žen a mužů, aby si s ní užili spousty zábavy a ještě u toho spálili nadbytečné kilogramy. A musíme potvrdit, že zábava je to vážně obrovská!

Redakce Marianne | 29. 01. 2014


Hooping nebo hula-hop, můžete tomu říkat, jak chcete, je vlastně staré známé cvičení s obručí. Dříve se vyráběla z vrby, vinné révy nebo ratanu, dnes už se vyrábí z lehkého plastového materiálu. Cvičení s obručí znali už staří Egypťané, ale moderní éra hula-hop začíná v roce 1950, kdy vznikl hooping. Musím říct, že když se tady tohle cvičení objevilo a začalo se o něm mluvit jako o něčem naprosto fantastickém, jen jsem se v duchu usmála a vzpomněla si na spartakiádu a cvičení žen s obručemi… Vše se vrací k tomu, co už tady bylo.

Cvičení, které je výzvou

Asi před měsícem mi kamarádka řekla, že se přihlásila na kurz Hoopnotiky. Prý si už koupila obruč a zatím to zkouší doma. Když jsem k ní přišla na návštěvu, dala mi obruč do ruky a řekla, ať to zkusím. S velkým sebevědomím jsem vzala obruč do ruky a… zjistila, že od té doby, co jsem byla malá holka, uplynulo hodně vody, přibylo dost kilogramů a že točit obručí kolem pasu není vůbec žádná legrace. A tak jsem to vzala jako výzvu. Dokážu to znova? Obruč jsem si pořídila (cena není zase tak hrozná, stojí kolem 600 Kč) a začala doma ‚hula-hopovat‘.

Proč cvičit a jaký to má smysl?

Jednak proto, že cvičením spálíte kalorie, zlepší se vaše fyzická kondice, a hlavně se u toho budete bavit. Z vlastní zkušenosti vím, že jen těžko vydržíte u cvičení, které je nudné a které vás nebaví. Je lepší vybrat si něco, z čeho budete mít radost a kde se pořádně vyřádíte. Hula hooping je víc než dětská hra, při cvičení posilujete břišní svaly, stehna a horní část trupu. Naučíte se nové pohyby a užijete si hodně zábavy. A že to zábava je, o tom svědčí i to, že cvičení podlehly i světové celebrity, například první dáma Ameriky Michelle Obama.

1-retailerstob

Jak cvičit co nejsprávněji

Aby vám obruč lítala kolem pasu tak, jak má, musíte stát vzpřímeně a mít mírně rozkročené nohy, v kolenou mírně pokrčené. Obruč pak převlékněte do oblasti pasu a zkuste začít točit. Než přijdete na grif, jak to dělat, aby se kruh točil plynule a pořád vám nepadal na zem, chvíli to bude trvat. Ale není to nic nečekaného, hlavně vydržte a techniku si osvojujte postupně a trpělivě.

Hoopnotica versus hula hooping

Hoopnotica používá větší a těžší kruh, který je méně náročný než běžný dětský kruh. Kromě velikosti obruče se hoopnotica liší v tom, že obsahuje sérii tanečních prvků, které posouvají hula hooping na vyšší úroveň. Při hoopnotice navíc kromě velké zábavy spálíte 400–600 kalorií za hodinu, zbavíte se stresu a vytvarujete si postavu. Já jsem teprve na začátku, ale uvažuji o tom, že se přihlásím do nějakého kurzu. Přece jen, mezi podobně nadšenými lidmi se cvičí líp než doma u zrcadla. Více informací o kurzech najdete na: http://www.hoopnoticaeurope.com/

A takhle to vypadá v praxi - nezkusíte to? Stačí deset minut denně....


Hula hooping: efektivní a zábavné cvičení v jednom

Související články

Dobrý nápad
Recept na jahodovou bublaninu: Tahle vám zaručeně zachutná!

Recept na jahodovou bublaninu: Tahle vám zaručeně zachutná!

Dům
Z předchozích staveb a od rodinných příslušníků jim zbyl stavební materiál a svépomocí postavili dokonalé místo pro odpočinek

Z předchozích staveb a od rodinných příslušníků jim zbyl stavební materiál a svépomocí postavili dokonalé místo pro odpočinek

Dobrý nápad
KVÍZ: Kolik toho víte o kávě, kterou možná právě vy pijete každý den?

KVÍZ: Kolik toho víte o kávě, kterou možná právě vy pijete každý den?

Krása
Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu

Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu