Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Šťastní lidé jsou zdravější

Chcete být zdraví? Naučte se být šťastní, protože bez toho to nepůjde.

Klára Mandausová | 8. 12. 2014

Jako děti tuto schopnost máme, pak nám ji nabourává čím dál víc věcí a najednou se zdá, že většinu času v životě provzdycháme. Ach já, já musím ještě tohle...

Není to žádné šarlatánství. Schopnost užívat si života, je geniální prevence psychosomatických potíží a onemocnění. Štěstí tělu svědčí – imunitní systém se aktivuje, hladina stresového hormonu kortizolu v těle klesá a zvyšuje se hladina imunoglobulinu A, který chrání před viry a bakteriemi.

Rakouská psycholožka Natalia Ölsböck považuje schopnost užívat si za naprosto nezbytnou: „Není-li člověk schopen vnímat sám sebe, bude se jeho život točit víc a víc kolem jeho nenaplněných tužeb a potřeb. Živná půda pro všechny možné nemoci. Přitom každý z nás umění užívat si někde v sobě má. Mnozí si však neudělají na požitky čas nebo si je nedopřejí. Kdo však své potřeby zanedbává, ztratí dříve nebo později kontakt sám se sebou. I proto, že se odnaučí své smysly, naše nejdůležitější senzory požitků, používat,“ vysvětluje.

Jestli jste schopnost užívat si poztráceli, nevěšte hlavu, můžete ji kdykoli znovu najít. Základní pravidlo zní, vychutnávat si to, co člověku dělá radost a při čem se dobře cítí. Velmi snadno to jde například při dovolené.

Specialisté z rakouského sdružení Best Wellness Hotels Austria vybrali jako tip tři místa, kde se z vás stanou opět požitkáři.

Stock***** resort

Ve špičkovém hotelu Stock v tyrolském údolí Zillertal se letos konal již po dvanácté legendární týden vína. Podle motta „Život je příliš krátký na to, abychom pili špatné víno“ zde prezentují rakouští i zahraniční vinaři ta nejlepší vína. Nabídku vína doplňuje vlastní vinařská značka Mount Stock. Každodenní degustace doprovází prvotřídní kuchyně a neuvěřitelná nabídka wellness, takže je o požitky opravdu postaráno na vysoké úrovni. Ochutnat skvělé víno tu můžete po celý rok.

www.bestwellnesshotels.cz/stock

Ebner’s Waldhof am See****S

Hotel se nachází na idylickém jezeře Fuschlsee v Salcbursku a nabízí útulnou atmosféru se stylovým prostředím a luxusním vybavením v kouzelné přírodě Solné komory.

Pro hosty je pobyt v tomto domě slavností pro všechny smysly, jak každoročně potvrzují četná vyznamenání místní kuchyně. Rovněž interiér hotelu vyzařuje naprostou pohodu. S láskou k detailům se zde velice úspěšně podařilo spojit eleganci se středomořskou a tradiční selskou atmosférou.

A protože Ebnerům kolem hotelu patří dokonce rozsáhlé pastviny, čeká na rodiny opravdový, malý zimní ráj. Zasněžené povlovné svahy zvou k vyjížďkám na snow biku, k výletům na běžkách nebo sněžnicích. Lze tu vyzkoušet i snowtubing. Na zamrzlém jezeře Fuschlses, grandiózním přírodním kluzišti si lze zabruslit.

www.bestwellnesshotels.cz/ebners-waldhof

Das Central*****

Tyrolský Sölden přitahuje nejen lyžařské fanatiky, ale i ty, kdo berou dovolenou především jako zážitek. „Nejde o to polykat kilometry na sjezdovkách, “ říká Angelika Falkner, spolumajitelka söldenského špičkového hotelu „Das Central - Alpine . Luxury . Life“ ze skupiny Best Wellness Hotels Austria. Chce, aby si tu hosté užili od všeho. Mimo jiné i výbornou kuchyni a wellness. Vyvrcholením zimní sezóny oblíbené setkání milovníků vína Víno na horách, která probíhá každoročně v dubnu (23.-26.4.2015). Jedná se o třídenní slavnost, při které se vše točí kolem sportu, kultury, kulinářství a vína.

www.central-soelden.at

Více informací o dalších akcích a hotelech na webu www.bestwellnesshotels.cz