Přejít k hlavnímu obsahu
Téma Marianne

V pátek nechoďte do práce

Proto, abyste pracovali, totiž nemusíte chodit do práce. 7. listopadu je Den práce odkudkoli.

Klára Mandausová | 7. 11. 2014

Svojí kancelář můžu nosit v kabelce - stačí mi notebook, chytrý telefon a dobré připojení na internet. Názor, že někdy mohou být místa v kanceláři přežitek, sdílí i společnost Microsoft, a proto na 7. listopadu vyhlásila Den práce odkudkoli. Chce tak společnost inspirovat k tomu, aby lépe využívala informační technologie a podnítila tak pracovní flexibilitu z hlediska času i místa. Realita je taková, že většina lidí pracuje přesčas, a to nejen proto, že toho mají hodně, ale i z důvodu, že v kanceláři nemají klid na práci. 

Také byste ocenili pracovat odkudkoliv?

17% zaměstnanců v ČR pracuje mimo pracovní dobu proto, aby měli klid na práci. (Oproti 8% v Evropě.)

Jen 1/3 zaměstnanců v ČR má nejlepší nápady a výkon v kanceláři. (Dvě třetiny volají po možnosti práce z domova.)

73% zaměstnanců v Evropě věří, že kvalita jejich života by vzrostla, kdyby mohli pracovat flexibilně. (U dvou pětin ovlivňuje flexibilita výběr zaměstnavatele.) 

U příležitosti Dne práce odkudkoli vyzval Microsoft lidi, kteří již flexibilně pracují, aby v rámci kampaně #TakPracujuJa celý pracovní týden sdíleli na vybraných sociálních sítích své zkušenosti s prací odkudkoli. Za každý z prvních 500 příběh splňujících kritérie kampaně daruje společnost Microsoft 200 Kč Nadaci Charty 77. 

My v Marianne se přidáme! A vy? Kde se vám nejlépe pracuje?