Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Z postele přímo na sjezdovky

V lyžařské oblasti Katschberg na hranici mezi rakouským Salcburskem a Korutany nemusíte celou dovolenou nastartovat auto. Sjezdovky tu totiž začínají přímo u hotelů.

Klára Mandausová | 9. 12. 2014

Mezi pohořími Radstädter Tauern a Nockberge nad údolím Lungau leží lyžařský areál velmi oblíbený především mezi rodinami s dětmi. V hotelové vesničce Katschberghöhe v průsmyku s nadmořskou výškou 1650 metrů nad mořem se na sjezdovky díváte přímo z okna pokojů.

Lyžaři tu najdou 70 kilometrů sjezdovek všech stupňů obtížnosti. Sníh je v nadmořské výšce 1.640 – 2.220 metrů zaručen, protože všechny sjezdovky jsou vybavené moderním zasněžovacím zařízením. Šestnáct lanovek a vleků má hodinovou kapacitu 27.500 osob, takže fronty tu neexistují. Šestikilometrová sjezdovka A1 patří mezi nejkrásnější sjezdovky v Alpách.

Běžkaře nadchne nádherná výšková běžecká trasa (1640–1750 m), která začíná rovněž kousek od hotelů. Nabízí přímo skvostné výhledy na okolní vrcholy.

Kdo raději nechá stát lyže v lyžárně, může vyrazit na kluziště nebo na tři kilometry dlouhou sáňkařskou dráhu. Romantické upravované lesní cesty lákají k výletům na sněžnicích nebo zimním procházkám. Nezapomenutelným zážitkem je vždy vyjíždka na saních tažených koňmi.

Kdo hledá hotel pro svou dovolenou na Katschbergu, nejspíš se setká se jménem Hinteregger. Manželé Wolfgang a Isolde Hinteregger jsou totiž se svými třemi hotely ve zdejším středisku pojmem.

V jejich rodinné a zážitkovém hotelu Hinteregger, hotelu Lärchenhof a hotelu Katschberghof nechybí odinná atmosféra, rakouská pohostinnost, skvělé pohodlí a kvalitní služby. „Máme naše hosty rádi“, usmívají se Hintereggerovi. Pro případ špatného počasí pro ně vybudovali prostorné wellness areály.

Nejen lyžováním živ je člověk...

Na Katschbergu se vyplatí prozkoumat i místní gastronomii. Chloubou je restaurace Ainkehr, kde se připravují božské steaky na otevřeném grilu, když předtím několik týdnů „zrály“ v optimální atmosféře v obří lednici. Aikehr má i vlastní sýrový sklep, kde se uchovává přes 30 druhů sýrů z Vorarlbergu a dalších rakouských oblastí. A nalijí vám tu výborná vína.

Je libo romantiku? Dojděte nebo dojeďte na voze taženém koňmi si pro ni na zapadlou chatu Pritzhütte v lese pod svahy Tschanecku. Z průsmysku trvá cesta pěšky asi tři čtvrtě hodiny. Nabídnou vám tu mimo jiné selské speciality a taky návrat v čase. Civilizaci tu totiž připomínají jen vzdálená světlka z katschbergského průsmyku. Více informací najdete na www.hotel-hinteregger.at, www.laerchenhof-katschberg.at nebo www.katschberghof.at