Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Ženskost vymknutá z kloubů

V říjnové Marianne najdete velmi trefný článek o pomýlené ženskosti. Jak to dopadá, když žena chce být za každu cenu svůdná a sexy. Kristina Mazánková sledovala ulice českých měst a zjistila, že krásek, které to přepískly, se na nich pohybuje víc, než je zdrávo.

Klára Mandausová | 8. 10. 2014

Příliš dlouhé řasy, příiš husté vlasy, příliš vysoké podpatky... Příliš všeho. Proč v poslední době v Česku přibývá žen, které chtějí vypadat svůdně, a přitom působí jako karikatury?

Potkávám jich čím dál víc: žen, které to přepískly. Mají krátké sukně, upnuté pořádně na tělo, výstřih, pod kterým je zřetelný dekolt nahoněný vycpanou podprspenkou, a dlouhatánské gelové nehty.

Kamarád ze Skotska, kterému jsem před časem ukazovala krásy denní i noční Prahy, na mě v jednom pražském baru koukal trochu vyjeveně. Divil se, proč jsem ho vzala do vykřičeného podniku. Jenže prostitutka nebyla široko daleko žádná - všude byly ženy, které chtěly být 'jen' hezké. Bohužel mnohé z nich si pod svůdností a ženskostí představují tu nejagresivnější a nejlacinější formu sex-appealu.

Celý článek si můžete přečíst v říjnové Marianne