Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Cestování

Kam se vydat na zajímavou a bezpečnou dovolenou

Info ikona
Dovolená

Hledáte inspiraci pro vaši letošní dovolenou? Náš článek vám nabídne přehled destinací, které kombinují nádhernou přírodu s bohatou kulturou. Od křišťálových jezer a hustých lesů, přes exotické tropické ráje, až po majestátní horské vrcholy. Přečtěte si náš článek a objevte TO perfektní místo!

Promotion | 23. 05. 2024

Země pokroků, jezer a šťastných lidí

Finsko si vás získá přírodou a lidmi. Na žebříčku spokojenosti už několik let kraluje Finsko a není se čemu divit. Finové patří mezi ty nejšťastnější lidi na světě. Čím to je? Hlavně tím, že je nálada ve společnosti pozitivní a aktivně se na ní pracuje skrz feminismus, vzdělání, balanc mezi prací a volným časem, podporu slabších a všeobecné bezpečí.

Země si zakládá na pokroku a snaží se hledat ty nejlepší cesty, jak ho dosáhnout a zároveň tím prospět lidem. Porovnávat se nedá nejen sociální stránka Finska, ale ani vzdělání. Opět získává první místa v různých statistikách a soutěžích a zaměřuje se místo klasického biflování a nekonečného memorování na propojování předmětů, spolupráci a schopnost pracovat s informacemi. To studenty učí přemýšlet v širším měřítku a pochopit, jak na sebe jednotlivé vědy působí.

Abychom ale nepsali pouze o životě ve Finsku, zaměříme se na místní přírodu. Země tisíce jezer nabízí nepřeberné množství kouzelných vodních ploch - více jak 180 000! Kromě toho je Finsko z 75 % pokryto lesy. Pro milovníky túr je to doslova ráj. Přidejte se k místním a objevte krásu jejich fauny a flóry na nějakém pěkném výletě. Co se týká památek, nenechte si ujít evangelickou katedrálu v Helsinkách a námořní pevnost Suomenlinna (je zapsaná na seznam UNESCO). A po aktivním dni už nezbývá nic jiného, než zajít do tradiční finské sauny a pořádně si odpočinout.

Náš tip: Vyberte si agenturu, se kterou můžete bezpečně cestovat do Skandinávie.

Info ikona
Dovolená

Hlavní heslo je klid a mír

Je na vás Finsko moc studené? Radši byste si sbalili bikiny, plavky, SPF krém a vyrazili na pláž? Zamiřte na slunečnou Kostariku ve Střední Americe. Místní pláže vybízejí k dokonalému relaxu a oddychu od hlučného městského života. A protože je teplota moře více než příjemná po celý rok, nezapomeňte si přibalit zásobu plavek z Astratex.cz, ať je můžete bez problému střídat. 

Kostarika vás okouzlí svou přírodou a harmonií mezi člověkem a prostředím. Tato země je lídrem v oblasti ekoturistiky a udržitelného rozvoje, což se odráží ve vysoké životní spokojenosti jejích obyvatel. Zrušení armády umožnilo investovat více do vzdělání a životního prostředí, čímž se posiluje respekt k přírodním zdrojům.

Země nabízí ohromující přírodní diverzitu, od zamlžené přírodní rezervace Monteverde a sopečných vrcholů jako je stratovulkán Arenal, po třpytivé čisté pláže. Země svou unikátní flóru a faunu chrání ve více než 28 národních parcích. Ze zvířecí říše se jedná o vzácné druhy hadů, žab, motýlů, můr, opic, ptáků, lenochodů, jaguárů a mnoha dalších. A právě přírodní rozmanitost je důvodem pro bohatou ekoturistiku. Návštěva Kostariky je životní zážitek.

Kultura a historie jsou díky památkám jako je historické město Cartago a ruiny předkolumbovských civilizací stejně fascinující. Po dni plném objevování místních krás je ideální relaxovat v jednom z mnoha termálních pramenů nebo navštívit ekofarmu. Kostarika je příkladem toho, jak udržitelný rozvoj vytváří spokojený a harmonický život.

Info ikona
Dovolená

Země Pána prstenu

Nový Zéland je také rájem pro dobrodruhy. Nabízí možnosti pro turistiku, horolezectví, kajakářství a mnoho dalších aktivit v přírodě. Země je podobně jako ty předchozí známá svým závazkem k ochraně životního prostředí a udržitelného turismu. Pro ty, kteří hledají klid a únik od každodenního života, je Nový Zéland ideální destinací. Kultura Nového Zélandu je silně ovlivněna původními Maory, jejich tradice a umění jsou všudypřítomné, od jazyka po umělecká díla a tance haka.

Nový Zéland ale není jen domovem nádherných krajin a bohaté kultury Maorů, skrývá i jednu zcela unikátní přírodní zajímavost – Waitomo Glowworm Caves. Tyto jeskyně jsou proslulé díky svítícím larvám muchniček, které vytvářejí na stropě jeskyní magické světelné scenérie připomínající zářící hvězdné nebe. Tento nevšední zážitek přitahuje návštěvníky z celého světa a vy byste si tento zážitek určitě neměli nechat ujít. Novým Zélandem se pojí samozřejmě i ovce plemene Merino. Merino ovce patří do speciálně vyšlechtěného plemene, které se dokáže přizpůsobit extrémním klimatickým podmínkám. z vlny těchto ovcí se vyrábějí termoizolační vrstvy oblečení, jako například svetry z ovčí vlny.

Na Novém Zélandu zažijte nezapomenutelné dobrodružství. Každý den přináší nové objevy od treků v Jižních Alpách (nejvyšší vrchol Mount Cook), přes kajakářství ve fjordech (=úzké, dlouhé a hluboké mořské zátoky), až po relaxaci v malebných městečkách s přátelskými místními obyvateli a lahodnou gastronomií. Nový Zéland je destinace, která inspiruje a regeneruje duši - ideální pro každého, kdo hledá nálož přírody a kultury.