Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Cestování

Konečně dovolená! Nezapomeňte si pojistit situace, které neovlivníte

Info ikona
dovolená

Už se to blíží! Brzy si zabalíme kufry a vyrazíme konečně na dovolenou. Těšíte se letos k moři, vybrali jste dobrodružnou výpravu a hodláte volno strávit autenticky a aktivně, nebo jste turista, který musí vidět každou památku a nasát atmosféru míst, na která se vydal?

Promotion | 28. 06. 2024

Dovolená je radost, ale také, co si budeme povídat, trochu starost. Nejdřív musíme vybrat destinaci, vyhovět, pokud možno, všem členům výpravy a dodělat všechny resty, aby nás nepronásledovaly a nerušily nám tolik potřebný odpočinek. Navíc se zabalit tak, aby nic nechybělo, ale ani nepřebývalo. 

A pak? Pak už jen sednout do auta, letadla, vlaku, lodi nebo na kolo a vyrazit! Nezapomeňte v tomhle předdovolenkovém stresu na cestovní pojištění. Protože i když všichni doufáme, že se nic strašného nepřihodí, stát se to prostě může. 

Zuzanu pozlobil ostrý kamínek 

Zuzana se na dovolenou v Itálii velmi těšila a pečlivě připravovala. Jak to ale bývá, s dětmi nikdy nevíte, co vás potká. Mladší dcera při řádění ve vodě šlápla na kámen a rozřízla si nohu. 

„Nebyla to žádná hrůza, už od pohledu bylo jasné, že to není ani na šití, ale potřebovala jsem, aby to lékař pořádně vyčistil a ujistil mě, že o nic moc nejde,“ popisuje Zuzana, která se s osmiletou dcerkou musela vydat do nemocnice. 

Zuzana a děti nikdy necestují bez pojištění. Nyní opravdu ocenila, že na tuhle cestovní „povinnost“ nezapomněla. Jen pro představu – ambulantní ošetření v Itálii přijde asi na 6 až 8 tisíc korun, v případě hospitalizace se náklady pohybují v řádu desítek tisíc. 

Info ikona
dovolená

V sousedním Rakousku třeba převoz vrtulníkem do nemocnice stojí zhruba 150 tisíc Kč, den hospitalizace v USA na JIP oddělení okolo 430 tisíc Kč za den. V horkých dnech může turisty zaskočit úpal, změna prostředí zase občas přináší střevní potíže. Když potřebujete v Řecku pomoc lékaře, cena ambulantního ošetření se pohybuje okolo 6 až 8 tisíc Kč, hospitalizace pak vyjde na desítky tisíc Kč. 

Zuzaně na cesty, protože se s dětmi nevydává nikam do exotiky, pohodlně stačí AXA cestovní pojištění Komfort. To se hodí pro ty z nás, kteří vyrážejí na klidnou a nenáročnou dovolenou po Evropě. Má limit 10 milionů Kč na léčebné výlohy a 5 milionů Kč, pokud někomu způsobíte újmu na zdraví. Výhodné je, že v ceně téhle varianty je i pojištění zavazadel, právní asistence či odpovědnost za škodu na majetku. 

Pro krátké cesty do sousedních zemí můžete volit AXA cestovní pojištění Reference s limitem 2,5 milionu Kč na léčebné výlohy. A patříte-li mezi ty cestovatele, kteří rádi mají vše pod kontrolou, volte formu Excelent, kde jsou nejvyšší limity 500 milionů na léčebné výlohy, a to včetně nákladů na repatriaci či zásah horské služby a 25 milionů, pokud vy někomu způsobíte újmu na zdraví. Samozřejmostí je v téhle variantě kromě pojištění zavazadel, právní asistence, odpovědnost za škodu na majetku také doktor na telefonu. To je možnost konzultovat svůj zdravotní stav přímo s českým lékařem. 

Info ikona
dovolená