Přejít k hlavnímu obsahu
Chaty a chalupy

Milovanou chalupu Evy Pilarové koupila známá režisérka

Info ikona
Milovaná chalupa Evy Pilarové

Dva roky po úmrtí slavné zpěvačky se podařilo prodat místo, kde trávila nejraději svůj čas. A my se nedivíme! Usedlost postavená v polovině 18. století má jedinečnou atmosféru.

Terezie Benoni | 26. 06. 2022

Bývalý tanečník a manžel zesnulé zpěvačky Evy Pilarové Jan Kolomazník prodal milovanou chalupu dva roky od smrti své ženy. ​Společně na ni jezdili pětatřicet let. Chalupa má nevídanou atmosféru. Kromě hlavní budovy je zde roubená stodola, kterou doplňuje rozlehlý pozemek s množstvím zeleně. Původní usedlost byla postavena v roce 1754, hlavní budova v roce 1928. Oba letopočty najdete na fasádě hlavní budovy. Historická a zároveň nevšední atmosféra na vás bude dýchat při každém kroku. „Během let se nijak výrazně nezasahovalo do stavu budov. Majitelka vše pečlivě udržovala a dokázala tak zachovat výjimečný ráz celého objektu a genius loci,“ vysvětluje Zdeněk Turek ze Soccer Reality.

Velkorysé obytné prostory

Chalupu najdeme v obci Nedvězí na Dubsku. Vstup do hlavní budovy je z venkovního prostoru do velké předsíně se schody. Dále cesta pokračuje do předsklepí a sklepního prostoru, koupelny s toaletou, kuchyňského a obytného prostoru s kachlovou pecí. Tento prostor je propojen s další místností. Po schodech se dostanete do druhého podlaží, kde vás přivítá velká předsíň, pokoj a velký salón. Cesta dále vede do haly, ze které se dá vstoupit do dvou dalších pokojů. Z horní předsíně je přístup na pavlač, která spojuje hlavní budou se starou zástavbou. Na pozemku se dále nachází kůlna, stodola a přes 260 let unikátní stará lípa. Majitelkou se nakonec stala jednapadesátiletá režisérka Alice Nellis.

Zdroj informací: Zdeněk Turek ze Soccer Reality, ShowTime CNN Prima News, inStory.cz