Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dobrý nápad

Moderní velikonoční stůl v sedmi krocích

Hledáte moderní a elegantní řešení pro váš velikonoční stůl? Prostřete ho s námi v minimalistickém duchu. Nebojte se, i v minimalismu je dostatek místa na tradici – nechybí na něm moderní šedá barva, kočičky ve váze ani vkusně zdobená vajíčka.

Terezie Benoni | 15. 03. 2023

1. Jednobarevný ubrus

Když přijde na velikonoční prostírání, nedržte se pouze tradičních sytých odstínů zelené, červené a žluté. Na stole bude mnohem přirozeněji vypadat zemitá tónina – nám se například líbí světlý odstín antracitové.

2. Trocha bílé

Barva, kterou nikdy nic nepokazíte? Jednoznačně bílá! Nechte ji na stole odpočívat v podobě bílého nebo velmi světlého prostírání.

3. Jednoduché talíře a příbory

Ano, zajíčci a další roztomilí tvorové k Velikonocům sice patří, ale na talířích jimi věkovou skupinu 10+ nejspíš neoslovíte. Držte se střídmosti.

4. Elegantní sklenice

Čiré sklo s moderním velikonočním stolem dokonale splyne a dodá mu punc luxusu.

5. Mramorové akcenty

Svíčky a podtácky s mramorovým vzhledem báječně doplní moderní ladění celého aranžmá. S doplňky v tomto případě ale spíše šetřete, ať zbude dostatek místa na všechny velikonoční lahůdky.

6. Kočičky

Chcete, abyste byli vy i vaši hosté po celý následující rok zdraví a čiperní? V tom případě se váš velikonoční stůl neobejde bez kočiček, které celé uspořádání rozveselí a pozvednou sváteční náladu.

7. Vajíčka

Copak bychom je mohli vynechat? I moderní minimalismus podléhá tradicím. Raději než pestrobarevným provedením však velikonoční stůl ozdobte decentně malovanými kraslicemi.

 

Nestíháte a chybí vám doma velikonoční výzdoba? Nezoufejte, zalistujte v naší galerii a inspirujte se dekoracemi vyrobenými doslova za pár minut!

Galerie: Velikonoce za pět minut dvanáct
Zdroj článku