Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dobrý nápad

Zima už klepe na dveře: Využijte podzimní večery ke kreativnímu tvoření

Je podzim a s ním přichází i nepříliš vlídné počasí. I když je venku povětšinou sychravo a deštivo, není důvod sedět otráveně doma s rukama nečinně založenýma. Co se takhle pustit do kreativního tvoření společně s vašimi ratolestmi?

Jana Kantorová | 25. 11. 2023

Psychické naladění je velmi důležité, protože ovlivňuje kvalitu života. To platí pro děti i dospělé. Je potřeba cíleně si budovat životní nadhled, obklopovat se pozitivními lidmi a nikdy neztrácet úsměv na rtech. Pamatujte, že negativní myšlenky vytvářejí negativní náladu, a tou přímo ovlivňujeme i naše okolí, které nám negativní vlny vrací zpět.

Galerie: Využijte podzimní večery ke společnému tvoření s dětmi
Mohlo by se vám líbit

Dětská radost z tvoření: Květinové obrázky

V období, kdy roste a kvete nejvíce druhů rostlin, je ideální pustit se do jejich lisování. Snadný způsob, jak uchovat krásu přírody co nejdéle!
marianne.cz

Bojujte s podzimním splínem tvořivě

Dnes patří tvořivost k nejžádanějším kvalitám v profesním životě, originální lidé se schopností tvůrčího myšlení jsou však oblíbení a vyhledávaní i v osobním životě. Mít někoho takového nablízku je pro okolí vždy velké obohacení. Proto společné tvoření prospívá nejen dětem, které si tím formují osobnost, ale i dospělým.

„Vymyslete pro sebe i vaše ratolesti něco neobvyklého, co vám nedovolí propadat trudomyslnosti. Zpříjemněte si nadcházející roční období a motivujte se společně do nových pracovních i školních zítřků třeba tak, že si pořídíte kreativní potřeby a hračky, s kterými je čekají hodiny a hodiny neomezené zábavy,“ říká Lenka Pachmanová, zakladatelka platformy pro všechny nadšené tvůrce Idea Creative, a dodává: „Výhodou kreativních hraček a pomůcek je, že kromě tvořivé zábavy dětem pomáhají rozvíjet jemnou motoriku, procvičují zručnost a koordinaci pohybů, nutí je zapojovat fantazii a vymýšlet nové věci.“ 

Mohlo by se vám líbit

Domácí tvoření: Jak vyrobit věnec z jarních květin

Jaro je tady, a to znamená, že je čas na výrobu nových květinových dekorací. A co by mohlo být lepšího, než si vytvořit vlastní věnec z jarních květin? Máme pro vás snadný návod, jak na to!
marianne.cz

Tvůrčí myšlení jako přidaná hodnota

Skvělý způsob, jak tvůrčí myšlení rozvíjet, je kreslení. Nemusíte hned investovat do drahé malířské výbavy, spíše se poohlédněte po moderních fixách, s kterými se dají dělat různé efekty.

„Ať už jste amatér, úplný začátečník nebo naopak toužíte svůj umělecký projev posunout zase o kus dále, patentované fixy Chameleon jsou skvělou a cenově dostupnou výbavou. Fixy a popisovače Chameleon dodávají kreslení novou dimenzi. Jedním fixem vytvoříte hloubku, rozměr, přechody, zvýraznění, stínování a v kombinaci s použitím nástavců budete přecházet z barvy do barvy. Vznikají tak unikátní a osobitá výtvarná díla, která ve vašem dítěti mohou podnítit uměleckou stránku osobnosti,“ vysvětluje Lenka Pachmanová princip, na kterém jsou fixy založené. Tyto fixy patří mezi profesionální psací potřeby, které svou unikátní funkcí inovují trh v oblasti fixů a popisovačů. Jsou populární mezi zvědavými juniory, aspirujícími malíři, vášnivými kresliči a všemi nadšenými tvůrci. Díky nim můžete dosáhnout výsledků, o kterém sníte.

Mohlo by se vám líbit

Dobrý nápad – naučte se s námi kreativní hrátky se střípky

Pár zbylých dlaždic poslouží k vytvoření mozaiky, na jejímž konci může vzniknout nový stůl či židle. Pojďte se inspirovat naším nápadem, který hravě zvládne každý zručnější začátečník.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Dobrý nápad
Babské rady proti komárům: Potřete se šalvějí a dají vám pokoj

Babské rady proti komárům: Potřete se šalvějí a dají vám pokoj

Dobrý nápad
Už nevíte, co dělat s cuketou? Šup s ní do sklenice. Naložená chutná skvěle

Už nevíte, co dělat s cuketou? Šup s ní do sklenice. Naložená chutná skvěle

Dobrý nápad
Historie pudinku vás překvapí. Dřív to rozhodně nebyl instantní prášek v sáčku

Historie pudinku vás překvapí. Dřív to rozhodně nebyl instantní prášek v sáčku

Dobrý nápad
Upečte rybízový koláč s nevšední drobenkou z mandlí. Je vynikající!

Upečte rybízový koláč s nevšední drobenkou z mandlí. Je vynikající!