Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dobrý nápad

Domácí tvoření: Jak vyrobit věnec z jarních květin

Info ikona
Vyrobte si doma jarní věnec jako dekoraci

Jaro je tady, a to znamená, že je čas na výrobu nových květinových dekorací. A co by mohlo být lepšího, než si vytvořit vlastní věnec z jarních květin? Máme pro vás snadný návod, jak na to!

Jana Kantorová | 19. 04. 2023

Příprava věnce z jarních květin je skvělou aktivitou pro rodiny, přátele nebo pro ty, kteří hledají způsob, jak vytvořit krásnou květinovou dekoraci pro svůj domov. Takže popusťte uzdu své fantazii, zapojte svou kreativitu a vytvořte si vlastní nádherný věnec z jarních květin.

Co budete potřebovat: 

  • drátěný koš na výrobu věnce 
  • kleště 
  • drátovou kliku
  • pružný drát 
  • jarní květiny (např. narcisy, tulipány, fialky, prvosenky) 

 

Galerie: Jak vyrobit jarní věnec
Mohlo by se vám líbit

Krok 1: Připravte si květiny 

Nejprve si musíte připravit květiny. Pokud máte vlastní zahradu, můžete použít květiny právě z ní. Pokud ne, vyrazte do květinářství a kupte je přímo tam. V tom druhém případě je potřeba mít dopředu promyšlené, které květiny chcete na výrobu věnce použít. A nebo se přímo zeptejte v květinářství, kde mají s různými aranžemi jarních květů bohaté zkušenosti. Než začnete, ujistěte se, že jsou květiny čerstvé a zdravé. Odřízněte květy od stonků a připravte si je k použití. 

Krok 2: Připravte si drátěný koš 

Jakýkoli drátěný koš může být základem pro váš věnec. Zároveň můžete použít přímo drátěné základy na přípravu domácích věnců. Budete-li recyklovat drátěný koš, který jste našli někde na půdě, pak použijte křeště, kterými ho upravíme tak, abyste dosáhli požadovaného tvaru věnce a vytvořili kruhovou základnu. 

Mohlo by se vám líbit

Krok 3: Navijte pružný drát 

Použijte pružný drát k připevnění květin na drátový koš. Proveďte to tak, že okolo stonku květiny obtočíte pružný drát a pevně ji přidržte. Pokračujte s přidáváním dalších květin, dokud nevyplníte celý koš

Krok 4: Přidejte druhou vrstvu květin 

Jakmile jste dokončili první vrstvu květin, můžete přidat další vrstvu. Pokud chcete vytvořit plnější věnec, přidejte větší květiny do středu a menší květiny na okraj

Mohlo by se vám líbit

Krok 5: Přidejte zelené rostliny 

Abyste dodali svému věnci trochu rozměru, můžete přidat zelené rostliny jako např. borůvky, eukalyptus nebo rozmarýn. Tyto rostliny také pomohou zaplnit jakékoliv mezery v květinách. 

Krok 6: Zavěste svůj věnec 

A teď, když je váš věnec hotov, můžete si ho pověsit na dveře nebo ho nechat na stole jako dekoraci pro vaši jarní tabuli. Věnec může být také krásným dárkem pro vaše přátele a rodinu, kteří určitě ocení vaše umělecké nadání. 

Můžete se také inspirovat různými stylizacemi a vyzkoušet různé kombinace květin a rostlin. Když si vyberete správné květiny a správné barvy, vytvoříte úchvatný věnec, který bude dodávat život vašemu domovu. 

Nakonec byste měli mít hotový věnec, který bude krásnou dekorací pro jakoukoliv jarní příležitost.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku