Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

6 nejzajímavějších i nejpodivnějších kaváren na světě

V době kočičích kaváren a robotů vařících kávu by nás asi nemělo v kavárenském byznysu nic překvapit. Opak je však pravdou. Našli jsme šest svým způsobem zvláštních či unikátních míst, kde si můžete dát kávu v netradičním stylu. Třeba brzy i tato inspirace doputuje ze světa k nám.

Eliška Vrbová | 24. 10. 2016

Jednorožčí kavárna, Bangkok

mishyyel glamour 18oct16 instagram b

Pokud sháníte přehnanou dávku roztomilosti, vždy byste měla začít hledat v Asii. Kde jinde na světě by někoho napadlo zařídit kavárnu plnou jednorožců? Koberec i tapety jsou pokryté jednorožci a strop je pomalovaný duhovými barvami a třpytkami. Kromě toho všeho si tu můžete půjčit jednorožčí roh nebo rovnou celý kostým. Kavárna nabízí různé barevné dezerty, ale i běžné jídlo jako třeba hamburger samozřejmě ozdobený nějakým tím jednorožčím rohem.

The Cereal Killer Cafe, Londýn

image 72 1024x683

Kdo by neznal cereálie s mlékem. Mnoho z nás ale tuto snídaňovou pochoutku vyměnilo za kofein. V téhle kavárně dostanete obojí! Najdete zde jak klasické cereálie, tak i takové, o nichž jste v životě neslyšela. Přes sto druhů cereálií, třicet druhů mlék a dvacet druhů polev obklopených dobovými předměty z 80. a 90. let – to je Cereal Killer v Londýně, kam si můžete zajít nejen na snídani, ale i na oběd či večeři.

ČTĚTE TAKÉ: CESTOVÁNÍ: 10 hotelových NEJ, která musíte vidět!


 The Porridge Cafe, Londýn

porrige glamour 4aug16 rex b 1

Ovesná kaše k snídani je na Instagramu samozřejmostí každé fitness blogerky. V Londýně se ale už ani nemusí obtěžovat s tím si ji doma připravit samy. V Porridge Cafe si stačí vybrat z jedenácti druhů obilovin, ovoce a všemožných neuvěřitelně zdravých polev. Kaši si pak můžete sníst buď na místě, nebo si ji vzít s sebou. 

Bradavická kavárna, Islámábád, Pákistán

hogwarts cafe glamour 17oct16 pr hogwartscafe b 1080x720

Učiněné nebe pro všechny fanoušky Harryho Pottera všech věkových kategorií se nachází překvapivě v Pákistánu. Všude, kam se podíváte, jsou odkazy na filmy či knížky, noviny Denní věštec a Jinotaj jsou zde samozřejmostí a na stěnách dokonce visí bradavické obrazy. Interiér má připomínat Velkou síň a vy se zkrátka budete cítit jako malý Harry, když poprvé přijet do Bradavic.

ČTĚTE TAKÉ: CESTOVÁNÍ: 5 nejbizarnějších muzeí světa


 Psí kavárna, Londýn

dog cafe glamour 4aug16 rex b 1

Kočičí kavárny už známe, ale psí? To je teprve novinka. Rozdíl je však v tom, že tahle londýnská kavárna je skutečně určená pro psy. Pokud byste chtěla svého čtyřnohého přítele rozmazlit a vzít na dobrou večeři, právě k tomu je určená Lily’s Kitchen. Nabízí kvalitní bio jídlo pro psy, ale také zde najdete místa na drbání bříška, akupunkturu nebo jenom zdřímnutí u krbu. Tohle místo se zdá jako učiněný ráj pro psy!

 The Creme Egg Cafe, Londýn

3078E17600000578 0 image a 11 1453479691074

Společnost Cadbury otevřela tuhle kavárnu jen na pár měsíců začátkem roku pro všechny milovníky jejich krémových vajíček. Třípatrový podnik určený jen a jen sladkostem – v přízemí se prodávaly toasty s vajíčky za pouhé dvě libry, v prvním patře pak byla restaurace nabízející všemožné typy krémových vajíček a ve třetím patře bazén plný plastových míčků, kde si zákazníci mohli na Creme Eggs pochutnat. Restaurace brzo plánuje znovuotevření, takže pokud milujete sladké, víte, kam v Londýně zajít.

ČTĚTE TAKÉ: 5 mimopražských kaváren, kde vám připraví tu nejlepší kávu

Související články

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

Zábava
Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy