Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

6 tipů na nevšední a zároveň praktické diáře pro rok 2017

Konec roku se blíží závratnou rychlostí a vy už určitě víte alespoň o pár událostech, kterých se zúčastníte v příštím roce. Proto je na čase si pořídit ten správný diář! Pro někoho je diář jenom seznam úkolů, jež musí splnit, pro jiné je to něco jako osobní deník a umělecké dílo zároveň. Ať už patříte do první či druhé kategorie, určitě se vám budou hodit následující tipy na ty, podle nás, nejlepší diáře pro příští rok.

Eliška Vrbová | 8. 11. 2016
Foto: Doller.cz
 
Malý princ a mramorový minimalismus
Snímek obrazovky 2016 11 09 v 10.04.22 
Stylové papírnictví Kaš-mi-daš řídící se heslem, že papír není mrtvý, se na českém trhu objevilo asi před dvěma lety. Nejdříve fungovalo pouze na bázi e-shopu, dnes už můžete navštívit jejich kamenný obchod v ulici Pod Nuselskými schody v Praze. Z jejich sortimentu bychom si vybrali nejspíš úplně všechno, mezi diáři jsme ale objevili dva favority. Ten první v červených deskách je diář s původními ilustracemi Malého prince. Protože se jedná o diář nedatovaný, můžete si zvolit, jakým rokem, či měsícem začnete. Kromě toho má praktickou ohybatelnou vazbu, spoustu místa na poznámky a ještě k tomu kapsu s 200 nálepkami pro zkrášlení vašich každodenních zápisů. Tohoto krasavce pořídíte za 550 korun.
 
6916d1 09d40ea045084d30bddbe57e2753f30d
 
Druhým oblíbencem z Kaš-mi-daš se pro nás stal minimalistický diář s mramorovanou obálkou v bílém nebo černém provedení. Je taktéž nedatovaný a navíc opravdu stylový. Koupíte jej za 645 korun.
 

Kulturní diář a patero ročních období
 
281fe4cadb11017371836e1077aba077bbda3ad8 
 
O papírnictví Papelote lze dnes už asi s čistým svědomím říct, že se jedná o naprostého krále nových českých papírnictví. Nabízí nejen diáře, ale i sešity, bloky, tužky, desky a mnoho dalšího papírenského zboží, na které si jen vzpomenete. Z jejich sortimentu nás zaujaly opět dva diáře. Tím prvním je už papelotí klasika v podobě Kulturního diáře. Jeho pátá edice na rok 2017 opět obsahuje tipy na kulturní akce v podobě kulturního přehledu a kulturního taháku, ale také dostatek místa na plány, poznámky, úkoly a zážitky. Diář je doplněn i samolepkami pro lepší uspořádání obsahu a stojí 350 korun.
 
3ec121244097015bb4aecbe356c5c5967afe675d
 
Druhým favoritem se pro nás stal diář Zima, jaro, léto, podzim... a zima, což je diář s literárním přesahem. Ke každému dni zde najdete jeden text od autorů Ondřeje Buddeuse, Alžběty Stančákové, Sáry Vybíralové a Ondřeje Škrabala. Tento diář pro všechny knihomoly koupíte za 390 korun.
 

Fitness diář
 
l245385 
 
Kdo by si nedával novoroční předsevzetí ohledně pohybu! Fitness diář s podtitulem Moje cesta za zdravějším JÁ vás k tomu bude vybízet už od samého začátku roku. Obsahuje totiž plánovače cvičení na každý týden, dávku motivace od úspěšných fitness trenérek a inspirativních lidí, zdravé tipy a rady, recepty na zdravou stravu nebo výzvy na každý měsíc. Kromě toho ho můžete používat i jako běžný diář, protože má i dostatečný prostor na zapisování ostatních úkolů a poznámek. A jako milý bonus zde najdete i omalovánky. Fitness diář zakoupíte na martinus.cz za 292 korun.
 

Doller
 
DOLLER Měsíční shrnutí
 
O motivačním diáři Doller jste možná už zaslechla. Jedná se o projekt dvou studentů Jirky Doležala a Honzy Emlera, podle jejichž příjmení se Doller také jmenuje (DOL+LER). Diář si vytvořili vlastně pro sebe, protože si chtěli splnit své sny, ale moc se jim to nedařilo. Potřebovali zvládnout time management, osobní rozvoj a s ním spojenou motivaci, a tak si vytvořili vlastní plánovač, který je dnes už dostupný všem a objednat si ho proto můžete i vy. Diář je nedatovaný, proto může vaše cesta za sny začít kdykoliv, ne pouze 1. 1. 2017. Je plný prostoru pro plány, ilustrace, poznámky, motivační citáty a mnoho dalšího. Pořídit si ho můžete za 399 korun na doller.cz.
 

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl

Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl

Zábava
Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici

Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici

Zábava
Kvíz: Milujete seriály? Zkuste poznat kultovní pořady z 90. a nultých let podle jediné fotky

Kvíz: Milujete seriály? Zkuste poznat kultovní pořady z 90. a nultých let podle jediné fotky

Zábava
Nejočekávanější filmy léta 2024: Těšit se můžete na novou Marvelovku i policejní komedii s Willem Smithem

Nejočekávanější filmy léta 2024: Těšit se můžete na novou Marvelovku i policejní komedii s Willem Smithem