Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

8 kulturních událostí, na které se těšíme v roce 2017

Rok 2016 už je oficiálně minulostí, a tak nezbývá, než za ním udělat tlustou čáru a soustředit se na to, co přinese ten s číslem sedmnáct. V prvé řadě to bude mnoho významných kulturních událostí, premiér očekáváných filmů i pokračování oblíbených seriálů. Zde je přehled osmi kulturních momentů v roce 2017, které budou stát za to.

Eliška Vrbová | 2. 01. 2017

David Bowie je…

Rok poté, co navždy odešla jedna z největších hudebních osobností dnešní doby, přichází do českých kin dokument s názvem David Bowie je… Film natočený na závěrečném galavečeru velké stejnojmenné výstavy v Londýně komentují vzácní hosté jako legendární módní návrhář Kasai Yamamoto nebo frontman kapely Pulp Jarvis Cocker. Premiéra dokumentu je v úterý 3. ledna, už o den dřív se ale bude konat slavnostní předpremiéra v pražském kině Dlabačov.

bowie 2

La La Land

Hned po Davidu Bowiem můžete vyrazit do kina na hudební romantický film La La Land, kde se před kamerou opět setkávají Emma Stone a Ryan Gosling. Jedná se o moderně pojatý klasický hollywoodský milostný román doprovázený skvělými písničkami a velkolepými tanečními čísly.

1020 5

Sherlock, čtvrtá série

Fanoušky velmi očekávané čtvrté pokračování seriálu Sherlock s Benedictem Cumberbatchem a Martinem Freemanm v hlavních rolích přinese 2. ledna i Česká televize. Čtvrtá série má opět tři díly - Šest Železných dam, Skomírající detektiv a Poslední případ. Pokud tyto příběhy Sherlocka Holmese odehrávající se v moderní době ještě neznáte, rozhodně se podívejte i na tři předchozí série – stojí to za to!

sherlock

Jackie

V únoru přijde do kin drama Jackie, které zobrazuje jeden z nejdůležitějších a nejtragičtějších okamžiků v amerických dějinách očima ikonické první dámy Jacqueline Bouvier Kennedy. Tu ztvárňuje Natalie Portman a tento snímek od jeho zářijového uvedení na filmovém festivalu v Benátkách sbírá jednu chválu za druhou.

1020 4 copy

Kráska a zvíře

Další remake z dílny Disney se na filmových plátnech objeví v dubnu. Tentokrát to bude pohádka Kráska a zvíře, kde hlavní roli princezny hraje Emma Watson, další postavy pak neméně oblíbení britští herci jako Ewan McGregor, Emma Thompson nebo Ian McKellen. S takovým hereckým obsazením je Kráska a zvíře rozhodně kinematografickým momentem, který byste si v roce 2017 neměla nechat ujít.

1020 3 copy

Diana: Her Fashion Story

Rok 2017 přináší i jedno smutné výročí, a to dvacet let od úmrtí princezny Diany. Při této příležitosti se v Kensingtonském paláci v Londýně, kde Diana patnáct let žila, uskuteční výstava oslavující její obdivovaný smysl pro styl. Od večerních rób po její „pracovní“ oděvy a samozřejmě také mnoho slavných outfitů, to vše bude k vidění od 24. února v Kensingtonském paláci. Podle nás je to určitě jeden z důvodů, proč si naplánovat prodloužený víkend v Londýně co nejdříve.

1020 2 copy copy copy copy

Harry Potter: A History of Magic

Rovněž dvacáté výročí bude slavit kouzelnický svět Harryho Pottera. Před dvaceti lety totiž poprvé vyšla kniha Harry Potter a Kámen mudrců – kniha, která se bezpochyby stala nejslavnějším a nejoblíbenějším fantasy příběhem všech dob. K tomuto výročí se v Britské knihovně odehraje výstava všech možných materiálů z autorčina archivu, kouzelnických knih, rukopisů a mnoha dalších předmětů z kouzelnického světa.

1020 1 copy copy copy

Star Wars: Epizoda VIII

Před rokem přišla Síla se probouzí, nedávno Rogue One a za rok nás čeká už osmá epizoda Hvězdných válek. Zdá se, že čas kolem Vánoc je pro sílu George Lucase ten nejpříznivější, pokud však patříte mezi skalní fanoušky této filmové sci-fi klasiky, věříme, že se na příchod dalšího dílu těšíte už teď.

1020 copy copy copy copy

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte pořádkumilovnou Monicu ze seriálu Přátelé? Otestujte své znalosti

Kvíz: Jak dobře znáte pořádkumilovnou Monicu ze seriálu Přátelé? Otestujte své znalosti

Zábava
Kvíz: Znáte základní anglické fráze? Otestujte své znalosti před letní dovolenou v zahraničí

Kvíz: Znáte základní anglické fráze? Otestujte své znalosti před letní dovolenou v zahraničí

Zábava
Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Zábava
Kvíz: Konec školního roku se blíží. Přiřaďte data k důležitým českým událostem a otestujte své znalosti dějepisu

Kvíz: Konec školního roku se blíží. Přiřaďte data k důležitým českým událostem a otestujte své znalosti dějepisu