Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Chytré aplikace, díky kterým jednou provždy porazíte prokrastinaci

Info ikona
Prokrastinace

Stalo se odkládání důležitých věcí součástí vašeho života? Narušuje vám prokrastinace pracovní den? Než vám na to přijde šéf, stáhněte si tyto aplikace, které vám boj s časem pomohou vyhrát!

Chcete být vůči ní imunní, ale přesto se do vaší mysli vkrade v momentě, kdy před sebou máte deadliny nebo uzávěrky? I když si přejete, aby ve vaší přítomnosti setrvala pouze několik minut, po pár hodinách zjistíte, že je stále s vámi? Vyhrát boj nad prokrastinací sice není jednoduché, ale rozhodně to není nemožné. Stačí, když svůj chytrý telefon vyzbrojíte těmi nejlepšími aplikacemi, které prokrastinaci jednou provždy pošlou do kouta.

Vaše armáda se skládá z…

APP BLOCK

Potřebujete být z pracovních důvodů online, ale zároveň se bojíte toho, že vaše nezbedné prsty zabloudí do aplikací typu Instagram nebo Facebook? S aplikací App Block si můžete na vámi stanovený čas zablokovat všechny aplikace, které nechcete používat. Zároveň s nimi i notifikace, které by vás mohly rušit od práce. Jednoduchá, avšak efektivní appka. 

Mohlo by se vám líbit

FOREST

Patříte mezi lidi, kteří vědí, co je to FarmVille? Pokud ano, pak si zamilujete i Forest. Aplikace se vymyká nejen svým gamifikačním charakterem, ale především environmentálním přesahem. Navíc je její používání opravdu zábavné.

Na vás je, abyste určili, jak dlouho nechcete být ničím a nikým rušeni. Po tuto dobu bude v aplikaci růst váš stromeček, ze kterého následně můžete vytvořit celý les. Pokud ale aplikaci opustíte dříve, svůj strom zabijete! No řekněte sami – kdo by měl to srdce zabít strom? V případě, že si udržíte prokrastinaci od těla, Forest team ve spolupráci s organizací Trees for the Future za vás vysadí jeden opravdový strom.

Mohlo by se vám líbit

FOCUS ME

Focus Me pracuje na podobném principu jako App Block. Jediný rozdíl je v tom, že je určen pro váš počítač. Už žádné dívání na Youtube videa v práci či sledování vašich oblíbených blogerek, s touto aplikací si můžete zablokovat „prokrastinační weby“ na dobu neurčitou a nerušeně se věnovat pracovním povinnostem.

FOCUS – TIME MANAGER

Chcete intenzivně pracovat, ale zároveň víte, že si během práce potřebujete dělat krátké pauzy? Pak se seznamte s Focus – Time Managerem, který dohlídne na to, abyste v rámci pracovního nasazení nezapomínali ani na důležité pauzy. S touhle aplikací bude vaše pracovní rutina ještě mnohem efektivnější a produktivnější.

Znáte některou z těchto aplikací? 

Mohlo by se vám líbit