Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Čtení je sexy! 7 způsobů, díky kterým budete více číst

„Buďme rozumní a přidejme osmý den v týdnu, který bude výlučně určen pro čtení.“ Pokud patříte k lidem, kteří by stejně jako americká herečka Lena Dunham potřebovali osmý den v týdnu ke čtení, pak je tento článek určen přímo pro vás.

Knih v knihkupectvích přibývá, a tak se stává skoro nemožné, abychom dokázali přečíst všechno, co v našem oblíbeném žánru vyšlo. Možná i vy dobře znáte pocit, kdy prohlížíte nově vydané knihy a nejraději byste si je všechny odnesli domů. Zároveň ale víte, že k jejich čtení byste se dostali s trochou štěstí nejdříve za pět let. Naštěstí ale existuje pár jednoduchých triků, díky kterým dokážete zvednout svou bilanci přečtených knih.

Mohlo by se vám líbit

6 benefitů, které přináší čtení

S knihou v ruce je život šťastnější.
marianne.cz

1. Nastavte si priority

Máte před sebou volné odpoledne, které si můžete zařídit podle svého gusta. Co uděláte? Strávíte ho s mobilem v ruce, nebo si raději vezmete knihu? Stejně tak je to i se čtením před spaním. Pokud do půlnoci sledujete televizi, pak se nesmíte divit, že v posteli přečtete sotva dvě stránky. Vnímejte tedy knihu jako svého parťáka pro odpoledne a dlouhé večery.

2. Zaměřte se na správný žánr

Jasně, všichni víme, že bychom měli přečíst Annu Kareninu a Vojnu a mír, jenže klasika není pro každého. A stejně tak je to i s jinými žánry. Nenechte se společností „nutit“ k četbě knih, které vám nic neříkají. Raději se zaměřte na žánr, který je vám blízký. Ať už jde o červenou knihovnu, sci-fi nebo třeba thrillery, každá volba bude ta správná!

3. Netrapte se knihami, které vás nebaví

Také se už půl roku mordujete s knížkou, do které se nemůžete začíst? Ihned ji pošlete dál! První tři kapitoly každé knihy jsou určující pro její následný děj. V případě, že se do knížky nezačtete na první dobrou, nemá cenu jí dávat nekonečné množství šancí. Mnohem lepší bude, když knížku zaklapnete a s chutí se pustíte do nového knižního objevu.

Info ikona
Kniha

4. Nemějte vysoké cíle

Čtení není žádná soutěž. To, že vaše kolegyně přečte za půl roku dvacet knih, ještě neznamená, že stejné množství musíte přelousknout i vy. I u knih platí, že kvalita převažuje kvantitu, a tak na to myslete a nesnažte se trumfnout ostatní.

5. Šup s ní do kabelky

Naučte se nosit rozečtenou knížku stále u sebe. Uvidíte, že se vám během dne naskytne hned několik příležitostí, během kterých vám knížka zkrátí dlouhé minuty čekání. Za nás je knížka nejlepším společníkem do dopravních prostředků a do front v obchodě.

6. Nastavte si časovač

Občas není jednoduché odpoutat naši mysl od světských starostí. Pokud nedokážete udržet pozornost u knihy a stále vás „vyrušuje“ chytrý telefon, pak si nastavte časovač. Například dvacet minut je dost dlouhá doba na to, abyste přečetli hezký počet stránek, ale ne tak dlouho, abyste přišli o dění okolo vás.

7. Připojte se ke knižnímu klubu

Není nic lepšího, než když má člověk kolem sebe lidi se stejným zájmem. Nejen, že si můžete společně předávat tipy na zajímavé knížky, ale především se můžete navzájem motivovat ke čtení. Pokud ve svém okolí nemáte žádný knižní klub, pak si ho směle vytvořte. Ve vašem osobním klubu můžete být třeba jenom vy a vaše kamarádka.

Zdroj: autorský článek

Mohlo by se vám líbit

Inspirace na nové knížky? Sledujte knižní influencery

Na Instagramu se můžete inspirovat nejen posledními trendy v oblasti módy a kosmetiky, ale také knižními novinkami.
marianne.cz

Související články

Dobrý nápad
Pohánění obruče, tlučení špačka a cvrnkání kuliček. Tyhle hry už děti neznají

Pohánění obruče, tlučení špačka a cvrnkání kuliček. Tyhle hry už děti neznají

Byt
Zrekonstruovaný mini byt v Praze, kde nábytek z řetězce doplňují recyklované retro kousky

Zrekonstruovaný mini byt v Praze, kde nábytek z řetězce doplňují recyklované retro kousky

Lidé a místa
V Prachaticích opravili  Štěpánčin park, který je teď ideálním místem pro každodenní procházky, rekreaci, zábavu i společenské akce

V Prachaticích opravili  Štěpánčin park, který je teď ideálním místem pro každodenní procházky, rekreaci, zábavu i společenské akce

Krása
Akné nemusí být jen na obličeji. Zjistěte, jak s ním bojovat, když vás trápí na pozadí

Akné nemusí být jen na obličeji. Zjistěte, jak s ním bojovat, když vás trápí na pozadí