Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Fórum s odborníkem: Jak zhubnout trvale a s úsměvem

Redakce Marianne | 2. 01. 2014

Začátek nového roku vnímá spousta žen jako příležitost, jak napravit své nedostatky, dohnat to, co dříve zanedbávaly, a začít ‚lepší život‘. Obvykle jsou tahle novoroční předsevzetí spojená s touhou po štíhlejší postavě, a proto jejich novoroční přání velmi často zní: „Chci zhubnout a udělám pro to (téměř) cokoli!“ Pokud také patříte k fanynkám novoročních předsevzetí, nemějte příliš vysoké a nereálné cíle, nenechte se zviklat prvními neúspěchy a nechte se inspirovat radami, které vám bude po celý měsíc dávat zkušená (a úspěšná) nutriční terapeutka Mgr. Lada Nosková z Diet Planu, který se zabývá změnou životního stylu.

Poradenstvím v oblasti zdravé výživy se zabývá od roku 1999, od roku 2001 pak ve vlastní poradně Image Centrum, které funguje od roku 2012 jako studio Diet Plan. Od roku 2001 se účastní odborných školení a přednášek o výživě a zdravém hubnutí (Seminář o výživě – Cellular Nutrition Training v Barceloně, školení Weight Management Training v Amsterdamu a další). Od roku 2006 spolupracuje s řadou lifestylových časopisů i webových časopisů. V letech 2008–2011 vystudovala obor nutriční terapeut na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Od roku 2010 spolupracuje s centrem Paraple jako externí pracovník v pravidelném projektu Zdravý životní styl.

Poradenství poskytuje v oblastech redukce váhy a kompletní redukční programy (změna stravovacích návyků, zdravé hubnutí, osobní plán na dlouhodobé udržování dosažené váhy, osobní podpora během celého programu), sestavení osobního jídelníčku (redukční, nabírání svalové hmoty, regenerační, detoxikační) či sestavení suplementačního plánu na základě analýzy kondice a zdravotního stavu – pomoc při výběru vhodných potravinových doplňků (sport, energie, prevence).