Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

7 filmů, ve kterých zazářil Hugh Grant

Daniel Cleaver z Bridget Jonesové, Charlie ze Čtyř svateb a jednoho pohřbu nebo premiér Tony Blair z Lásky Nebeské. Jeden z nejúspěšnějších britských herců současnosti, Hugh Grant, dnes slaví 60. narozeniny. Pojďme si proto připomenout jeho životní role, díky kterým se stal idolem žen.

„V Hughovi se ve skutečnosti ukrývají dva muži. Jeden s neodolatelným šarmem, bystrou inteligencí a velkým smyslem pro humor a ten druhý dokáže být zcela nevázaný,“ pronesl na konto britského herce režisér filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb Mike Newell. A rozhodně se nemýlil. Rozený Londýňan Hugh Grant je mužem protipólů. Na jednu stranu působí šarmantně a romanticky, na stranu druhou prožil nespočet románků a milostných avantýr. Rozporuplný je Hugh Grant i ve svém chování na veřejnosti. Někteří o něm mluví jako o noblesním muži, jiní vědí, že si rád dopřeje kapku alkoholu a nebojí se ostře říct, co má na jazyku. Ať už je Hugh Grant jakýkoliv, jedno mu nemůžeme upřít - své filmové role umí ztvárnit na jedničku s hvězdičkou.

A na jaké filmy s Hughem Grantem nedáme dopustit?

Čtyři svatby a jeden pohřeb

Romantická komedie, která si vysloužila dvě nominace na Oscara. I tak bychom mohli hovořit o filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb, ve kterém si Hugh Grant zahrál po boku Andie MacDowellové či Kristin Scott Thomasové. Příběh vypraví o mladém Charlesovi, který se zarytě nechce oženit. Vše se rychle změní v momentě, kdy potká Carrie. Svobodomyslná Američanka se sice vdávat chce, avšak v merku rozhodně nemá Charlese. Jak to celé dopadne? A vleze Charles do chomoutu? To se dozvíte ve filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb. 

Notting Hill

Je potřeba k tomuto filmu něco dodávat? Julia Roberts, Hugh Grant a malebná londýnská čtvrť Notthing Hill jsou zárukou skvělého filmu, u kterého budete brečet smíchy a dojetím. Není divu, že si film vysloužil tři Zlaté glóby i tři ocenění BAFTA

Deník Bridget Jonesové

Hádáme, že v roli Daniela Cleavera se Hugh Grant cítil jako rybka ve vodě. Sarkastický "hajzlík" a šéf londýnského vydavatelství v jedné osobě ukázal, že charismatický pohled a romantická slova nejsou zárukou věrnosti a oddanosti. I když celý film Daniela Cleavera proklínáme, vnitřně jsme šťastné, že má v Deníku Bridget Jonesové své místo. Bez Daniela by to nebylo ono. 

ČTĚTE TAKÉ: 10 životních lekcí, které nás naučila Bridget Jones

Info ikona
Deník Bridget Jones

Láska nebeská

Kdo se během vánočních svátků nedívá na Lásku nebeskou, ten jakoby nebyl! Film, ve kterém se prolíná mnoho milostných příběhů a zápletek, je nedílnou součástí vánočního televizního programu. A my jsme za to neskutečně vděčné. Pohled na roztančeného premiéra Velké Británie v podání Hugha Granta nás totiž pokaždé dostane do kolen. Doufáme, že v tom nejsme samy. 

Hudbu složil, slova napsal

Co se stane, když vyhaslá popová hvězda Alex Fletcher dostane nabídku na složení písně pro úspěšnou zpěvačku Coru Cormanovou? To zjistíte ve snímku Hudbu složil, slova napsal, který zahřeje u srdce všechny milovníky romantických filmů. Těšte se na zápletku, milostný příběh a skvělý soundtrack.  

Atlas mraků

I když Hugh Grant povětšinou hraje role milovníků nebo romantických ctitelů, občas není od věci, když se představí i v odlišné roli. Zajímavou proměnou prošel ve snímku Atlas mraků, který vypráví šest žánrově odlišných příběhů. Ty se odehrávají v různých časech a na různých místech od začátku 19. století až po postapokalytickou budoucnost. Atlas mraků se řadí mezi náročnější filmy, které si rozhodně zaslouží vaši pozornost. 

Gentlemani

Zatím poslední film, ve kterém si Hugh Grant zahrál, nese název Gentlemani a pojednává o britském drogovém králi Mickey Pearsonovi, který se snaží prodat svoje impozantní drogové impérium dynastii oklahomských miliardářů. Tato sofistikovaná akční komedie sklízí pochvalu nejen od diváků, ale především od kritiky. 

ČTĚTE TAKÉ: V hlavní roli Cameron Diaz! 8 filmů, ve kterých hollywoodská herečka zazářila

Související články

Zábava
Horoskop od 24. června: Lvi čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Horoskop od 24. června: Lvi čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Zábava
Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl

Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl

Zábava
Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi