Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Kulturní prosinec: Vzhůru na adventní trhy, výstavy a vánoční workshopy

Info ikona
Žena

Chcete během předvánočního shonu na chvilku vydechnout? Přinášíme vám tipy na zajímavé prosincové výstavy, místa plná dobrého jídla i pití nebo jednu speciální pozvánku do Paříže.

Vůně Paříže

Vzhůru do Paříže! Užijte si vánoční atmosféru ve městě lásky, kde kromě tradičních turistických cílů můžete navštívit také výstavu Le Grand Numéro De Chanel. Oslava výjimečných vůní Chanel proběhne v Grand Palais Éphémère od 15. prosince do 9. ledna a těšit se můžete nejen na netradiční vůně, ale také kouzelné triky, nečekané objevy a silné emoce. Vstup na výstavu je zdarma.

Vánoce na Smetaně

Předvánoční akce Vánoce na Smetaně v prosinci zaplní multikulturní dům SmetanaQ. Druhý ročník proběhne od 7. do 11. prosince ve SmetanaQ Showroomu, který nabídne produkty stálic českého designu s 10% slevou. V rámci středečního koktejl openingu proběhne charitativní tombola s designovými dárky. Výtěžek z ní poputuje na dobrou věc. Návštěvníci se mohou těšit také na prodlouženou otevírací dobu a vánoční drink se samotnými designéry. Vedle designérů, kteří v Showroomu působí již několik let, jako je módní návrhářka Hana Frišonsová, Jana Rollo, ekvádorský obuvník Fernando Echeverria nebo šperkařka Hana Polívková, se představí také módní návrhářka Dominika Kozáková nebo šperkařka Antonie Lecher.

TIMELAPSE fotografa J. W. Drnka.

Do 31. ledna si můžete v pražské Nákupní galerii Myslbek prohlédnout tvorbu fotografa Jana Williama Drnka, který stojí za digitalizací díla Slovanská epopej Alfonse Muchy a za stejnojmennou unikátní knihou. Na výstavě TIMELAPSE mají návštěvníci možnost prozkoumat dvě vytištěná digitalizovaná plátna z tohoto unikátního projektu a rovněž si poprvé sami prolistovat knihu Slovanská epopej

Další pozvánky naleznete v naší galerii.

Kam vyrazit před Vánoci?
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku