Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

KVÍZ: Jak dobře znáte seriál Přátelé?

Info ikona
Přátelé

Show, která si získala místo v srdcích mnohých z nás, dnes slaví 28 let. Pojďte si s námi otestovat, jak věrnými fanoušky Přátel jste.

Tereza Čaladi | 22. 09. 2022

Seriál Přátelé byl poprvé odvysílaný 22. září 1994, kdy na 10 let obsadil obrazovky a uchvátil miliony lidí. Je dokonalým příkladem přísloví „méně je někdy více“. Vypráví totiž o partě 6 kamarádů – Monice, Rossovi, Rachel, Phoebe, Chandlerovi a Joeym - a jejich každodenních životech. Seriál je výjimečný zejména tím, že ukazuje, jak neobyčejné mohou obyčejné chvíle s přáteli být a jak je hezké je mít. To vše navíc velice vtipnou formou.

Seriál se stal ikonickým a měl na životy svých diváků obrovský vliv. Lidé z něj přejímali módu i účesy. Například účes, který měla Jennifer Anniston v 1. sérii, se nazýval v kadeřnictvím „Rachel“ a byl používaný po celém světě. Zlomový byl také svým životním stylem, jelikož jeho pevným bodem není partnerský vztah, nýbrž skupina přátel, která nahrazuje člověku tradiční rodinu a kterou si sám konstruuje. Zobrazení této formy spolužití bylo v té době neobvyklé a i z toho důvodu bylo cílem autorky seriálu Marty Kauffmanové.

Přátelé se staly jednou z nejpopulárnějších televizních show, která vznikla a získaly za to mnoho ocenění. Již v roce 1996 získali představitelé hlavních charakterů - Jennifer Aniston, Courtney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmercenu za nejlepší hereckou skupinu. Během let z 63 nominací na ceny Emmy jich seriál skutečně získal 7 a v roce 2003 získal Zlatý globus za Nejlepší televizní seriál.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku