Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Prázdninový playlist: 15 písniček, které nám evokují léto

Letní hity patří k létu asi stejně jako koupání nebo festivaly. Poslechněte si 15 písní, které podle nás k létu buď neodmyslitelně patří, nebo minimálně jako letní hity znějí.

Eliška Vrbová | 10. 07. 2016
Hudební průmysl se každým rokem třese na letní sezónu, aby mohl vyprodukovat obrovské množství hitů, které už ale za rok budou zase „out“. Takové písně budete od června do září poslouchat naprosto všude, od rádia v restauraci po letní hudební mix na pláži.
 
My jsme proto náš letní playlist pojali trochu jinak. Vybrali jsme pro vás patnáct písniček, z nichž některé jsou úplně nové, některé starší, známé i neznámé, pár z nich kdysi bylo letními hity, ale většina třeba ani původně tak zamýšlená nebyla. Přesto nám léto nějakým způsobem evokují, ať už díky chytlavé melodii nebo pozitivně laděnému klipu. Na cestu autem, letní grilování nebo do sluchátek na pláži či v letadle je těchto patnáct písniček víc než vhodných.
 
1. Coldplay – Up & Up
I s třetím singlem z A Head Full of Dreams mají Coldplay stále hlavu plnou snů a klip plný míst, kam bychom v létě chtěli zavítat všichni.
 
2. The Beatles – Here Comes the Sun
Beatles věděli jak vpustit slunce do našich duší, proto je posloucháme i téměř padesát let poté.
 
3. Django Django – Life’s a Beach
Britská artrocková skupina zpívá o tom, že život je jako pláž. Že by se v písničce zpívalo o létě, se úplně říct nedá, ale my ji zařazujeme do kategorie ideálních „autosongů“ na dlouhé cesty.
 
4. KLARA. – Country Girl
Kdy je nejlepší čas se vrátit ke kořenům na venkov? Rozhodně v létě! A to přiznává i Klára Vytisková ve svojí Country Girl.
 
5. Jimmy Fontana – Il Mondo
Nějaká ta italština k létu prostě patří. A píseň o lásce, radosti a o tom, že svět je nekonečný, se hodí třeba i na svatbu, kterých je v létě také spousta.
 
6. The Kinks – Sunny Afternoon
Ve skutečnosti tahle písnička možná vůbec letní není, už jenom kvůli sněhu v klipu. Ale tolikrát se tam zpívá „summertime“, že tam to léto zkrátka někde najdete.
 
7. Justin Timberlake – Can’t Stop the Feeling
Jedna z mála vyloženě mainstreamových věcí v tomto playlistu je titulní písní k novému animovanému filmu Trolové od Disneyho. Roztančený videoklip v čele s Justinem Timberlakem zkrátka léto připomíná.
 
8. Maroon 5 – Sugar
Adam Levine s kapelou se zjeví na svatbě jako překvapení pro nevěstu. Takové věci se možná dějí jenom ve filmech a ještě k tomu v létě!
 
9. The Corrs – Summer Sunshine
Hit z roku 2004 je už podle svého názvu vyloženě letní. A pokud se nekouknete na klip, možná byste si jeho stáří podle zvuku ani netypli.
 
10. Mamma Mia! – Our Last Summer
Málokterý remake písniček od ABBY je lepší než originál. Jenže tenhle zpívá Colin Firth, Pierce Brosnan a Stellan Skarsgård a vzpomínají u toho na Meryl Streep, takže…
 
11. Boney M. – Sunny
Sedmdesátky v čele s Boney M. Opět – když ne v létě, tak kdy jindy.
 
12. Shakira – Waka Waka
Hymna mistrovství ve fotbale z roku 2010. Ať chceme, nebo ne, fotbal k létu prostě patří a Shakira s květy ve vlasech tím pádem taky.
 
13. Simple Plan ft. Sean Paul – Summer Paradise
Jestli je něco letní hit jak podle šablony, tak je to rozhodně „letní ráj“ od Simple Plan, kdy si zpěvák pamatuje každý západ slunce a také každé slovo, co mu jeho dívka řekla. Tak trochu Summer Nights v roce 2012.
 
14. Lovin‘ Spoonful – Summer in the City
Ne každý má to štěstí a dostane se v létě pryč z města. A proto je tu píseň Summer in the City z roku 1966.
 
15. Light & Love – True
Kluci z Nového Jičína, jejichž tvorba nezní ani trochu česky a je maximálně nabitá pozitivní energií.
 

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte české filmy s letní atmosférou? Otestujte se a nalaďte se na prázdniny

Kvíz: Jak dobře znáte české filmy s letní atmosférou? Otestujte se a nalaďte se na prázdniny

Zábava
Horoskop od 24. června: Lvy čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Horoskop od 24. června: Lvy čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Zábava
Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl

Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl

Zábava
Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma