Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Vše, co (ne)víme o životě prince Harryho

Info ikona
Princ Harry

Nešťastný syn, který v útlém věku přišel o maminku, mladý rebel s divokými manýry i milující manžel a otec dvou dítek. Zdá se, že život prince Harryho rozhodně není černobílý.

I když je britská královská rodina pod neustálým drobnohledem médií, existuje několik zajímavostí, o kterých se na veřejnosti příliš nemluví. Pojďme tedy nahlédnout do života druhorozeného syna princezny Diany, prince Harryho, který 15. září oslaví sedmatřicáté narozeniny.

Mohlo by se vám líbit

Věděli jste, že...

Princ Harry se nejmenuje Harry

Pokud byste nahlédli do rodného listu prince Harryho, pak byste byli překvapeni. V kolonce jméno byste totiž nenašli Harry, nýbrž Henry! Ano, skutečné jméno prince Harryho zní Henry Charles Albert David. Harry je pouze britská přezdívka pro jméno Henry, která se však ze záhadného důvodu ve společnosti ujala. Zajímavostí je, že pokud by se princ Harry stal britským králem, získal by titul - král Henry IX.

Je posedlý zhasínáním světel

Princ Harry patří k lidem, kteří mají ekologické návyky v malíku. Kromě toho, že třídí odpadky a sbírá odpad v přírodě, nikdy nezapomene šetřit elektrickou energií. „Můj otec je posedlý zhasínáním světla v domě a já přiznávám, že jsem to po něm zdědil,“ řekl princ Harry v dokumentu Prince, Son and Heir: Charles at 70. Manželka prince Harryho, Meghan, údajně není z ekologického návyku příliš nadšena. „Moje žena říká: Proč zhasínáš světla, vždyť je tma. Já si ale myslím, že není potřeba, abychom měli rozsvíceno šest světel, stačí jedno,“ dodal Harry.

Natáčí film

Princ Harry s manželkou Meghan založili produkční společnost Archewell Productions a záhy podepsali multimilionovou smlouvu se streamovací platformou Netflix. I když pár zprvu hovořil o tvorbě dětských pořadů a seriálů o silných ženách, jejich první filmový počin bude odlišného rázu. Dokumentární snímek má prozatím pracovní název Heart of Invictus a sleduje vojáky, kteří se připravují na hry Invicitus Games, které proběhnou v roce 2022 v Haagu.

Mohlo by se vám líbit

Na sociálních sítích používal přezdívku

Členové královské rodiny nemají své osobní oficiální sociální sítě, na kterých by sdíleli kafíčka s přáteli nebo fotografie svých dětí. V tomto ohledu ale hraje důležitou roli slovíčko „oficiální“. Britský deník The Telegraph totiž v minulosti odhalil, že princ Harry během vysokoškolských let používal pod falešným jménem Facebook. Údajně princ Harry využíval přezdívku Spike Wells.

A jaký je aktuální pohled prince Harryho na sociální sítě? „Rád bych tweetoval o věcech, které mě zajímají, ale je to tenká hranice mezi tím, co byste měli dělat a co můžu dělat, a tím, co ostatní lidé chtějí vědět a co nechcete, aby věděli,“ řekl pro Daily Mail.

Mohlo by se vám líbit

Vyrazil na Jižní pól

V roce 2013 absolvoval dobrodružný princ více než 300 kilometrovou cestu na Jižní pól. Nešlo ale o žádný královský rozmar. Naopak, za výpravou stála charitativní organizace Walking With The Wounded (Jdeme se zraněnými), díky které se cesty na Jižní pól mohli zúčastnit zranění vojáci a vojačky z Afghánistánu nebo Iráku. Nutno dodat, že o dva roky dříve se princ Harry zúčastnil podobné expedice, a to cesty na Severní pól.

Píše knihu

Činorodý princ Harry vzal v letošním roce pero do ruky, a zhurta se pustil do psaní autobiografie. Nakladatelství Penguin Random House knížku popsalo jako „intimní a upřímnou autobiografii, která nabídne popis zážitků, dobrodružství, ztrát a životních lekcí, které formovaly osobnost prince Harryho.“ V knize nebude chybět ani kapitola věnována princezně Dianě, vojenské službě, sňatku s Meghan Markle a poměrně nové životní roli – otcovství. Vydání knihy je naplánováno na příští rok.

Mohlo by se vám líbit

Řekl si o pomoc psychologa

Když princezna Diana zemřela, princi Harrymu bylo pouhých dvanáct let. Není tedy divu, že ztrátu matky nesl velmi těžce. „Byl to klasický scénář. Říkali mi, ať o mamince, smutku a bolesti nepřemýšlím, protože nic Dianu nevrátí a mě to akorát rozesmutní,“ svěřil se princ Harry v dokumentu Diana, Our Mother: Her Life and Legacy. Bohužel, toto „zakazování“ emocí vedlo k potlačení žalu, které mohlo vyvrcholit celkovým zhroucením. Naštěstí se princi Harrymu včas dostalo odborné pomoci, díky které se mohl alespoň částečně se smrtí matky vyrovnat.

Mohlo by se vám líbit