Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Vše, co (ne)víme o životě prince Harryho

Nešťastný syn, který v útlém věku přišel o maminku, mladý rebel s divokými manýry i milující manžel a otec dvou dítek. Zdá se, že život prince Harryho rozhodně není černobílý.

I když je britská královská rodina pod neustálým drobnohledem médií, existuje několik zajímavostí, o kterých se na veřejnosti příliš nemluví. Pojďme tedy nahlédnout do života druhorozeného syna princezny Diany, prince Harryho, který 15. září oslaví sedmatřicáté narozeniny.

Mohlo by se vám líbit

Tři roky od svatby! Podívejte se na nejdůležitější milníky života Meghan a Harryho

Už tři roky uběhly od královské svatby Meghan a Harryho, kterou u televizních obrazovek sledovalo více než 17 milionů diváků. Málokdo by si ale 19. května 2018 tipl, že se manželský pár o dva roky později vzdá předních rolí v královské rodině a život na zámku vymění za vilu ve slunném Los Angeles.
marianne.cz

Věděli jste, že...

Princ Harry se nejmenuje Harry

Pokud byste nahlédli do rodného listu prince Harryho, pak byste byli překvapeni. V kolonce jméno byste totiž nenašli Harry, nýbrž Henry! Ano, skutečné jméno prince Harryho zní Henry Charles Albert David. Harry je pouze britská přezdívka pro jméno Henry, která se však ze záhadného důvodu ve společnosti ujala. Zajímavostí je, že pokud by se princ Harry stal britským králem, získal by titul - král Henry IX.

Je posedlý zhasínáním světel

Princ Harry patří k lidem, kteří mají ekologické návyky v malíku. Kromě toho, že třídí odpadky a sbírá odpad v přírodě, nikdy nezapomene šetřit elektrickou energií. „Můj otec je posedlý zhasínáním světla v domě a já přiznávám, že jsem to po něm zdědil,“ řekl princ Harry v dokumentu Prince, Son and Heir: Charles at 70. Manželka prince Harryho, Meghan, údajně není z ekologického návyku příliš nadšena. „Moje žena říká: Proč zhasínáš světla, vždyť je tma. Já si ale myslím, že není potřeba, abychom měli rozsvíceno šest světel, stačí jedno,“ dodal Harry.

Natáčí film

Princ Harry s manželkou Meghan založili produkční společnost Archewell Productions a záhy podepsali multimilionovou smlouvu se streamovací platformou Netflix. I když pár zprvu hovořil o tvorbě dětských pořadů a seriálů o silných ženách, jejich první filmový počin bude odlišného rázu. Dokumentární snímek má prozatím pracovní název Heart of Invictus a sleduje vojáky, kteří se připravují na hry Invicitus Games, které proběhnou v roce 2022 v Haagu.

Mohlo by se vám líbit

Konec dohadů! Princ Harry a Meghan odtajnili, o čem bude jejich první film

Pohodlně se usaďte, zapněte streamovací platformu a podívejte se na dokumentární snímek, v jehož titulcích narazíte na královská jména. První klapka filmu, který produkuje princ Harry s manželkou Meghan, padne již brzy.
marianne.cz

Na sociálních sítích používal přezdívku

Členové královské rodiny nemají své osobní oficiální sociální sítě, na kterých by sdíleli kafíčka s přáteli nebo fotografie svých dětí. V tomto ohledu ale hraje důležitou roli slovíčko „oficiální“. Britský deník The Telegraph totiž v minulosti odhalil, že princ Harry během vysokoškolských let používal pod falešným jménem Facebook. Údajně princ Harry využíval přezdívku Spike Wells.

A jaký je aktuální pohled prince Harryho na sociální sítě? „Rád bych tweetoval o věcech, které mě zajímají, ale je to tenká hranice mezi tím, co byste měli dělat a co můžu dělat, a tím, co ostatní lidé chtějí vědět a co nechcete, aby věděli,“ řekl pro Daily Mail.

Mohlo by se vám líbit

Princ Harry se tvrdě opřel do sociálních sítí! Souhlasíte s jeho názorem?

Harryho větu si Mark Zuckerberg za rámeček nedá…
marianne.cz

Vyrazil na Jižní pól

V roce 2013 absolvoval dobrodružný princ více než 300 kilometrovou cestu na Jižní pól. Nešlo ale o žádný královský rozmar. Naopak, za výpravou stála charitativní organizace Walking With The Wounded (Jdeme se zraněnými), díky které se cesty na Jižní pól mohli zúčastnit zranění vojáci a vojačky z Afghánistánu nebo Iráku. Nutno dodat, že o dva roky dříve se princ Harry zúčastnil podobné expedice, a to cesty na Severní pól.

Píše knihu

Činorodý princ Harry vzal v letošním roce pero do ruky, a zhurta se pustil do psaní autobiografie. Nakladatelství Penguin Random House knížku popsalo jako „intimní a upřímnou autobiografii, která nabídne popis zážitků, dobrodružství, ztrát a životních lekcí, které formovaly osobnost prince Harryho.“ V knize nebude chybět ani kapitola věnována princezně Dianě, vojenské službě, sňatku s Meghan Markle a poměrně nové životní roli – otcovství. Vydání knihy je naplánováno na příští rok.

Mohlo by se vám líbit

Vzestupy a pády královské rodiny! Princ Harry připravuje autobiografii

„Nic nevysvětlovat, nic nekomentovat.“ Zatímco britská královna Alžběta II. od útlých let ctí toto pravidlo, její vnuk princ Harry razí opačnou strategii. Po březnovém rozhovoru, který s princem Harrym a jeho manželkou Meghan vedla Oprah Winfrey, můžeme očekávat další otevřenou zpověď. Tentokrát ryze knižního charakteru.
marianne.cz

Řekl si o pomoc psychologa

Když princezna Diana zemřela, princi Harrymu bylo pouhých dvanáct let. Není tedy divu, že ztrátu matky nesl velmi těžce. „Byl to klasický scénář. Říkali mi, ať o mamince, smutku a bolesti nepřemýšlím, protože nic Dianu nevrátí a mě to akorát rozesmutní,“ svěřil se princ Harry v dokumentu Diana, Our Mother: Her Life and Legacy. Bohužel, toto „zakazování“ emocí vedlo k potlačení žalu, které mohlo vyvrcholit celkovým zhroucením. Naštěstí se princi Harrymu včas dostalo odborné pomoci, díky které se mohl alespoň částečně se smrtí matky vyrovnat.

Mohlo by se vám líbit

Myšlenky na sebevraždu i náznaky rasismu. Princ Harry a Meghan otevřeli 13. komnatu

V neděli 7. března americká televize CBS odvysílala očekávaný rozhovor Oprah Winfrey s princem Harrym a Meghan. Královský pár vsadil na upřímnost a sdělil světu informace, ze kterých zbytek královské rodiny nebude mít radost.
marianne.cz

Související články

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

Zábava
Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Zábava
Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl

Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl