Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Za psí lásku jsou lidé ochotni platit aneb Kolik stojí nejdražší psi na světě

Info ikona
samojed

Jsou krásní, sladcí, roztomilí, ale rozhodně ne levní. Ano, řeč je šlechtěných psích miláčcích, jejichž cena se pohybuje od statisíců až po desítky milionů korun. Za jakého psa na světě zaplatíte nejvíc? A je mezi těmi nejdražšími nějaký českého původu? O tom v článku.

Tereza Čaladi | 29. 09. 2022

Proces šlechtění a vývoj jednotlivých psích ras trval tisíce let. Na začátku byl vlk, který se po nějaké době sblížil s člověkem, jelikož v jeho blízkosti měl přístup ke zbytkům kořistí, tedy k potravě. Postupně se domestikoval a v momentě, kdy vlk začal považovat za vůdce smečky lidi, stal se z něj pes.

K cílenému šlechtění začalo docházet v 17. století, kdy si lidé uvědomili, že křížením určitých psů mohou ovlivnit jejich vzhled i vlastnosti. Začali tak vznikat specificky psi na hlídání, chytří či malí do domácností.

Dnes podle průzkumu agentury Nielsen Admosphere na téma domácích mazlíčků z roku 2019 vlastní psa 40 % obyvatel České republiky. Ale je nutno dodat, že během pandemie se počet psů v domácnostech ještě zvýšil a zároveň se zvedla i jejich cena. V jaké cenové relaci se pohybují nejdražší plemena a která to jsou? Podívejte se v galerii.

Nejdražší psi na světě
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku