Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Mezinárodní den psů aneb Slavné osobnosti a jejich psí přátelé

Dnes je ten den, kdy by všichni měli respektovat, že budete spamovat vaše sociální sítě psíky, protože dnešek patří právě jim. Mezinárodní den psů byl vyhlášen roku 2004 a my se ho letos rozhodli oslavit tak, že vám ukážeme hned deset osobností, které propadly jejich kouzlu.

Tereza Čaladi | 26. 08. 2022

Mezinárodní den psů je relativně nový svátek, letos ho slavíme po osmnácté. Byl vyhlášen populární americkou odbornicí na chov domácích mazlíčků Colleen PaigeovouDatum 26. srpna zvolila z toho důvodu, že právě v tento den si její rodina adoptovala svého prvního psíka. Bylo jí tehdy 10 let a se svou novou šeltií se stala nerozlučnou kamarádkou. Vedle tohoto svátku vyhlásila také Mezinárodní den koček, který se slaví 29. října, a i celkový Mezinárodní den mazlíčků, jenž připadá na 11. dubna.

My se letos rozhodli s vámi tento svátek oslavit náhledem do života hvězd a jejich štěkajících dětiček. Věděli jste například, že si letos pořídili štěňátko vévoda a vévodkyně z Cambridge? Jakého pejska má Amanda Seyfried? Či že má Miley Cyrus některé členy ze své psí smečky vytetované?

Mohlo by se vám líbit

Jak zvládnout letní dovolenou s pejskem? Zkontrolujte pas a nepodceňte výběr místa

Užíváte si několikaměsíční štěňátko, nebo vám už pěknou řádku let dělá společnost psí parťák? Ať tak či onak, chápeme, že si s ním chcete dosytosti užít i letní dovolenou. Jaké nástrahy ale společná cesta za dobrodružstvím přináší? A co udělat, aby se dovolená obešla bez zbytečných nepříjemností?
marianne.cz

Jennifer Anniston není tou, která zbožňuje psy jen na oko na obrazovce, jako když hrála v Marley a já. Ve skutečnosti má sama hned tři psí miláčky. Jedná se o Clyda (šedý knírač), Sophie (mix bílého a černého Pitbulla) a Lorda Chesterfielda (pyrenejský horský). Na filmový set s ní nejčastěji vyráží Clyde, protože je ze všech nejmenší.

Selena Gomez má dvě psí holčičky mixu Shih-Tzu, bichonka a pudlíka. Winnie je bílá, Daisy karamelová. Dle jejích slov ji držely nad vodou v nelehkých chvílích, jelikož pejsci, jak nejspíš sami víte, mají pozitivní vliv na mentální zdraví.

Amanda Seyfried málokdy vyrazí někam bez svého dvanáctiletého australského ovčáka Finna. Bere ho dokonce i na rozhovory do televize. Mimo to zdobí její sociální sítě. A je pro ni natolik důležitý, že si vysloužil své místo i na její profilové fotce na Instagramu.

Reese Whiterspoon miluje psy a ráda s nimi pózuje na setu (například ve filmu Pravá blondýnka), ale i mimo něj. Její sociální sítě jsou v současné době plné fotek jejích čtyř psů – čokoládového labradora Hanka, amerického buldočka Louiho, francouzského buldočka Minnie Pearl a černého labradora Majora.

Joe Biden si adoptoval německého ovčáka v roce 2018. Čtyřletý Major je prvním psem z útulku žijícím v bílém domě. Ještě nedávno zde bydlel se svým bratrem Champem, který ho ale loni bohužel opustil.

Priyanka Chopra Jonas spolu se svým manželem Nickem Jonasem vychovávají mimo své dcerky i tři pejsky – německého ovčáka pojmenovaného Gino, čivavu Dianu a mix huskyho a australského ovčáka Pandu. Nutno podotknout, že každý z jejich pejsků má svůj vlastní Instagram.

Miley Cyrus má tolik zvířat, že je těžké se v tom zorientovat. Dle posledních informací do její zvířecí rodiny spadají rybičky, kočky, prasata, kůň a samozřejmě psi. Ty má v současné době hned čtyři – Angel (pitbull), Bean (čivava), Bo (mix ovčáků) a Emu (ovčácký pes). Dokonce má dvě hlavy svých psí dětí vytetované – Emu a pitbullku Mary Jane, která jí zemřela v roce 2021 na rakovinu. Na její počest složila a nazpívala i písničku „Mary Jane 5EVR“.

Nově mají pejska i v královské rodině. Vévoda a vévodkyně z Cambridge si letos pořídili fenku Orlu, černého kokršpaněla. Tu už i ukázali světu, když ji s sebou vzali toto léto na charitativní utkání v polu. Nahradila jim tak pejska Lupo, který zesnul před dvěma lety.

Orlando Bloom byl se svou fenkou Mighty nerozlučný. Bral ji s sebou všude, i na společenské akce. Ale v roce 2020 o ni bohužel přišel, když se mu zaběhla, protože si hrála s jiným pejskem venku. Začal ji hledat a vyhlásil odměnu 5 000 dolarů. Svoji cestu zpět k němu už ale nezvládla. O pár měsíců později si vzal do péče štěňátko jménem Buddy z útulku.

Lily Collins si v roce 2019 adoptovala zachráněného mopsíka jménem Redford. Spolu s jejím snoubencem Charliem McDowellem s ní byl i ve Francii, když natáčela Emily v Paříži.

 

Zdroj: autorský článek

Mohlo by se vám líbit

Důležitá samota a nutná socializace! Na co nezapomenout při výchově psa

Pořídili jste si malé štěňátko a ztrácíte se v povelech, které byste ho podle odborných knížek, zkušených kamarádů nebo kolemjdoucích pejskařů „zaručeně“ měli naučit? Nebojte se, výchova psa není atomová fyzika a rozhodně neplatí, že do měsíce musíte mít doma šampiona, který zvládne přes třicet povelů a triků.
marianne.cz
psi

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte pořádkumilovnou Monicu ze seriálu Přátelé? Otestujte své znalosti

Kvíz: Jak dobře znáte pořádkumilovnou Monicu ze seriálu Přátelé? Otestujte své znalosti

Zábava
Kvíz: Znáte základní anglické fráze? Otestujte své znalosti před letní dovolenou v zahraničí

Kvíz: Znáte základní anglické fráze? Otestujte své znalosti před letní dovolenou v zahraničí

Zábava
Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Zábava
Kvíz: Konec školního roku se blíží. Přiřaďte data k důležitým českým událostem a otestujte své znalosti dějepisu

Kvíz: Konec školního roku se blíží. Přiřaďte data k důležitým českým událostem a otestujte své znalosti dějepisu