Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zdraví

Spirulina je potravinou budoucnosti: Vyzkoušejte ji čerstvou!

Info ikona
Nápoj od SpirAlps.cz

Čerstvá spirulina patří společně s chlorellou a zeleným ječmenem do kategorie zelených superfoods. Obsahuje však největší množství bílkovin, železa, esenciálních aminokyselin, vitaminů B, C, D a E a dalších nutrientů. Žaneta Pazderová, která stojí za značkou SpirAlps, popisuje vliv spiruliny na zdraví.

Promotion | 3. 11. 2022

Proč bychom spirulinu měli zařadit do jídelníčku?

Když se podíváte na výživové hodnoty, tak spíš těžko najdete důvod, proč ji do jídelníčku nezařadit. Z pouhých 10 g spiruliny získáte stejné množství železa jako ze 450 g špenátu. Obsahuje 10× více betakarotenu než mrkev. A má vysoký podíl bílkovin (až 70 %), které jsou nezbytné pro zdraví kostí, růst svalů a celkový vývoj těla. Spirulina také posiluje odolnost organismu 40× více než echinacea a 20× více než aloe vera.

Je spirulina vhodná i pro děti?

Rozhodně ano. 1 g spiruliny má výživnou hodnotu jako 1 kg zeleniny. Vitaminy B6, B2 a železo mají příznivý vliv na nervový systém a rozvoj kognitivních funkcí. Spirulina působí skvěle na zdravý vývoj kostí, zubů, zvyšuje koncentraci a posiluje imunitu.

Jak spirulina v nápoji SpirAlps chutná?

Spirulina v práškové formě má mdlou práškovou chuť. K čerstvé spirulině v drinku SpirAlps však přidáváme pyré ze šťavnatých broskví a jablek a špetku tymiánu, takže chuť je vynikající. Bez dalších sladidel a umělých přísad.

Info ikona
Výživný nápoj SpirAlps

Jaký je rozdíl mezi spirulinou čerstvou a sušenou?

Čerstvá spirulina obsahuje až 95 % aktivních enzymů oproti sušené, která jich má jen 15 %. Enzymy řídí všechny chemické reakce v těle, proto jsou tak důležité potraviny s jejich vysokým obsahem. Tělo čerstvou spirulinu daleko lépe tráví.

Jak zajistíte, aby čerstvá spirulina během zpracování své výživové hodnoty neztratila?

Čerstvou spirulinu pěstujeme s pomocí vyškolených biologů v nádržích v kontrolovaném prostředí, abychom zaručili co nejvyšší kvalitu, a využíváme metodu paskalizace. Tento způsob zpracování pomůže zachovat kvalitu potravin bez zahřátí a bez snížení obsahu enzymů a vitaminů.

Existuje ideální období pro konzumaci spiruliny?

Spirulina podporuje imunitu, snižuje únavu a dodává energii, takže na podzim a v zimě její účinky oceníte nejvíce. Můžete si ji však dopřát kdykoliv během roku – na jaře pomůže s detoxikací, v létě ochlazuje organismus. Je vhodná opravdu pro všechny, kteří mají zájem o zdravý způsob stravování, chtějí být zdraví, cítit se fit a nebo si potřebují vyřešit nějaký zdravotní problém. Ideální je začít minimálně s týdenní kúrou.

Info ikona
SpirAlps nápoj a jeho složení

Spirulina byla na Světové potravinové konferenci OSN v roce 1974 vyhlášena nejlepším jídlem pro budoucnost. Manželé Žaneta a David Pazderovi přivezli nápoj SpirAlps v roce 2021 ze Švýcarska k nám. Vychází z původní receptury, dohlíží na maximální kvalitu ingrediencí a věří, že budoucnost se spirulinou se odehrává právě teď. Více informací získáte, když svůj chytrý telefon zaměříte na QR kód níže.

Info ikona
QR kód SpirAlps
Měření